Data modyfikacji:

Antyperspirant w kulce, sprayu czy sztyfcie – jaki wybrać?

Latem ciało oddaje wodę ze zdwojoną siłą, by nas ochłodzić, dlatego trzeba zaopatrzyć się w antyperspirant, który uchroni nas przed plamami potu. Równie ważny jak skład i działanie kosmetyku jest jego forma, która determinuje skuteczność, estetykę i wpływ antyperspirantu na skórę.

Antyperspirant w sprayu

Jest łatwy w użyciu i może być stosowany przez więcej niż jedną osobę, ponieważ opakowanie nie wchodzi w kontakt ze skórą. Antyperspirant w sprayu zawiera najmniej konserwantów spośród wszystkich dostępnych na rynku, ale może podrażniać delikatną skórę ze względu na zawartość alkoholu – pod żadnym pozorem nie można go aplikować na skórę tuż po depilacji. Wbrew obiegowej opinii, antyperspiranty w sprayu nie mają wpływu na powiększanie dziury ozonowej, ponieważ do ich produkcji już od dawna nie stosuje się freonów.

Antyperspirant w kulce

Środek przeciw poceniu ma formę płynu lub żelu, którzy działa po naniesieniu go na skórę. Taki antyperspirant jest skuteczniejszy od sprayu, ale może wywoływać pewien dyskomfort, ponieważ po nałożeniu trzeba poczekać, aż wyschnie. Jest zdecydowanie delikatniejszy dla skóry i można go nakładać tuż po depilacji, choć niektóre dezodoranty w kulce również zawierają alkohol.

Antyperspirant w sztyfcie

W jego składzie znajduje się talk, który wchłania wodę gwarantując suchość skóry. Taki antyperspirant zawiera też sporo składników łagodzących oraz nawilżających, które chronią skórę przed odparzeniami i podrażnieniami. Jego największym mankamentem jest skłonność do brudzenia ubrań.

Antyperspirant w kremie

Ma bardzo delikatną formułę i nie zawiera alkoholu, dlatego służy do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry. Antyperspirant w kremie pielęgnuje, zahamuje pocenie i powstrzymuje rozwój bakterii wywołujących przykry zapach. Podobnie jak w przypadku kosmetyku w kulce, po aplikacji trzeba odczekać, aż się wchłonie, ale nie będzie brudził ubrań.

Autor: Kasia Szulik