Data modyfikacji:

Jak wybrać salon tatuażu?

Tatuaże potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki. Ale do tego potrzebny jest nie tylko genialny pomysł na wzór, ale także sprawdzony wykonawca i naprawdę profesjonalne studio. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając salon tatuażu.

Motylek na łopatce, drobne gwiazdki na szyi lub karku, złota myśl na nadgarstku czy stopie... Kobiece tatuaże najczęściej są dyskretne i eleganckie. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na mały, duży, kolorowy lub czarny rysunek na ciele, jedno jest pewne - zostanie tam na zawsze. To pierwszy powód, dla którego powinnyśmy dobrze przemyśleć wybór studia. Jak wybrać salon tatuażu, który spełni nasze oczekiwania?

Studio i jego wygląd

Tatuaże są coraz modniejsze, a to sprawia, że przybywa salonów, w których można w ten sposób ozdobić ciało. Niekoniecznie profesjonalnych. Jeśli masz na oku jakiś konkretne studio, warto udać się do niego z wizytą zapoznawczą. Co powinno wzbudzić Twoje podejrzenia? Przede wszystkim "wszechstronność" takiego miejsca. Jeśli można tam zrobić nie tylko tatuaż, ale i tipsy, hennę, makijaż wieczorowy, a za ścianą mieści się solarium, to znak, że należy jak najprędzej udać się w kierunku wyjścia. Wzór celtycki chcą Ci wykonać w ramach promocji za śmiesznie niską cenę? - Uciekaj! Na korzyść właścicieli przemawiają za to m.in.: dobry sprzęt, katalog ze swoimi pracami (większość artystów starannie dokumentuje swoje dokonania), dokładny cennik z opisem i rodzajem wykonywanych tatuaży.

Tatuażysta

Warto rozpytać o konkretną osobę wśród znajomych, prześwietlić stronę internetową, fanpage, poczytać opinie na temat danego tatuażysty. Intuicyjnie wyczujmy też, w czym specjalizuje się artysta. Równie dobrze mogą to być klasyczne, ciężkie dziary w męskim lub gotyckim stylu albo kolorowe tatuaże w 3D. Starajmy się więc dopasować jego specjalizację do swoich oczekiwań. Fajnie byłoby trafić do pasjonata, dla którego praca jest ogromną przyjemnością. Ten atut może też przemawiać za tym, że dobry tatuażysta niekoniecznie musi mieć czterdziestkę na karku.

Higiena pod lupą

Wykonanie tatuażu jest metodą inwazyjną. Igłę z barwnikiem wstrzykuje się pod skórę, co oznacza, że narzędzia bezwzględnie muszą być sterylne. Podobnie jak cała reszta sprzętu. Tatuażysta musi mieć rękawiczki podczas wykonywania tatuażu, powinien odznaczać się schludnym wyglądem (brudne ciuchy czy fartuch zdecydowanie odpadają) i.. być zdrowy. Jeśli jest nawet lekko podziębiony, po prostu umówmy się na inny dzień.

Zanim zrobimy sobie pierwszy tatuaż, warto najpierw zrobić małą próbę - wykonać jego replikę za pomocą henny lub zmywalnych barwników. To pomoże nam się upewnić, czy rzeczywiście dany wzór będzie ładnie się prezentował.

Autor: Bogumiła Kurzeja