Data modyfikacji:

Skutki zakwaszenia organizmu dla Twojej urody

W ostatnim czasie dość często słyszymy o poważnym problemie zdrowotnym, jakim jest zakwaszenie organizmu. Długotrwale zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa może prowadzić do przewlekłych chorób. A czy wiesz, że ma też wpływ na Twój wygląd? Sprawdź, jakie są skutki zakwaszenia organizmu dla urody.

Współczynnik pH dla naszego organizmu nie jest wartością stałą. Zapewne wiele z Was pamięta reklamy producenta mydeł, który zachwalał swój produkt, mówiąc, że jego współczynnik pH 5,5 jest neutralny dla skóry. Z lekcji chemii wiemy, że wartość ta odpowiada odczynom kwaśnym. Czemu zatem tak źle mówi się o zakwaszeniu? Okazuje się, że pH krwi, która bierze udział w procesach metabolicznych powinno być zasadowe (pH w granicach 7,35-7,45). Zaburzenie tej równowagi powoduje, że interwencje zewnętrzne w postaci najlepszego kremu czy zabiegu kosmetycznego w profesjonalnym salonie nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie czasu. Sprawdź, jakie są skutki zakwaszenia organizmu dla urody.

Zakwaszenie organizmu i jego konsekwencje

Zakwaszenie organizmu prowadzi do osłabienia Twojego ciała i zdrowia. Stajesz się zmęczona, nie możesz się wyspać, coraz częściej jesteś poddenerwowana, nie możesz się skoncentrować. Łatwo przybierasz na wadze (tyjesz nawet od liścia sałaty) i nie możesz schudnąć. Po pewnym czasie zaczynasz odczuwać bóle w mięśniach i stawach, miewasz mroczki i nagłe skoki ciśnienia. Bardzo łatwo łapiesz wszystkie choroby, nawet poza sezonem! Cierpi na tym również Twoja uroda:

Wypadające włosy

Cebulki włosów szybciej obumierają, stają się słabe. Jeżeli po szczotkowaniu na Twojej szczotce zostaje coraz więcej włosów, to może być to zakwaszenie.

Sucha skóra

Zakwaszenie jest poniekąd związane z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej, co rzutuje na kondycję Twojej skóry. Chociaż usilnie próbujesz nawilżać naskórek, on jest ściągnięty, pęka i łuszczy się.

Wypryski, niedoskonałości skóry

Nie tylko nadprodukcja serum (reakcja na przesuszony naskórek) jest powodem pojawiania się uciążliwych pryszczy i wągrów. Ma to związek z zakwaszeniem.

Podkrążone oczy

Niewyspanie nie jest jedyną przyczyną cieni pod oczami. Przyjrzyj się im i sprawdź, czy problem ten pojawia się tylko po zarwanej nocce. Permanentnie podkrążone oczy są jednym z objawów, na podstawie którego diagnozujemy zakwaszenie.

Kruchość i łamliwość paznokci

Osłabienie organizmu odbija się na kondycji Twoich paznokci. Stają się kruche i łamliwe, tracą połysk i zaczynają się rozdwajać.

Cellulit wodny

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej powodują problemy z odprowadzaniem płynów z organizmu. Gromadząca się woda powoduje nieprzyjemne, a z czasem bolesne obrzęki oraz cellulit wodny.

Autor: Paulina Staruszniak