Data modyfikacji:

Jak wybrać korektor?

Nasza skóra lubi płatać nam figle. Po przebudzeniu lub na kilka godzin przed ważnym wyjściem na Twojej cerze pojawia się szpecący wyprysk albo czerwona plama. Dobry korektor przyjdzie z pomocą. Podpowiadamy, jak wybrać korektor, który wyratuje Cię z opresji.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Korektor to kosmetyk do zadań specjalnych. Maskuje niedoskonałości, dodaje głębi makijażowi, rozświetla cerę. Niestety nie ma jednego uniwersalnego preparatu, który poradzi sobie z każdym problemem. Zanim sięgniesz po korektor, sprawdź, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Pigment powinien pasować do karnacji i obszaru, na który chcemy go zaaplikować. Ważna jest także konsystencja kosmetyku. Pamiętaj, że tak jak każdy kosmetyk, tak i korektory utleniają się i zmieniają kolor. Dlatego warto najpierw sprawdzić go na niewielkiej powierzchni skóry i poczekać na efekty.

1. Korektory w płynie

Są lżejsze, słabiej kryją. Nadają się do maskowania delikatniejszych niedoskonałości. Płynna konsystencja nadaje się do skóry młodszej oraz do skóry dojrzałej (nie widać zmarszczek).

2. Korektory w kremie

Są cięższe, przez co cechuje je wyższy stopień krycia. Radzimy nakładać je punktowo, gdy mamy do czynienia z bardziej wymagającymi "defektami" (opuchlizna i cienie pod oczami). Może zbijać się w grudki, przez co będzie nieestetycznie wyglądać, podkreśli też zmarszczki. Żeby tego uniknąć, przed położeniem korektora zaaplikuj bazę.

3. Rozświetlacz

Zawarte w rozświetlaczu drobinki odbijają światło, dzięki czemu skóra wygląda świeżo, a makijaż zyskuje naturalne wykończenie. Rozświetlacz dobrze radzi sobie z nieznacznymi cieniami w okolicach oczu oraz maskuje oznaki zmęczenia.

4. Zielony korektor

Zielony korektor neutralizuje zaczerwienienia. Możesz nim ukryć popękane naczynka, podrażnienia i wypryski. Najlepiej nakładać go pod podkład.

5. Różowe i brzoskwiniowe korektory

Różowe i brzoskwiniowe korektory polecamy stosować przy mocniejszych opuchliznach i cieniach o zabarwieniu brązowym. Możesz stosować je także na blizny potrądzikowe. Nadają twarzy świeży wygląd. Będą odpowiednie również dla zmęczonej, ziemistej cery palaczki.

6. Żółte korektory

Żółte pigmenty maskują niebieskie i sine cienie pod oczami, którym nie podołał rozświetlacz.

Autor: Paulina Staruszniak