Data publikacji:

5 powodów, dla których powinnaś obniżyć temperaturę wody

Możemy spierać się, czy gorąca woda służy zdrowiu i urodzie, czy raczej im szkodzi. Wyższa temperatura wody przyspiesza krążenie, pod jej wpływem zachodzi silniejsza reakcja niektórych kosmetyków. Jednak wszystko musi mieć umiar. Przedstawiamy 5 powodów, dla których powinnaś zrezygnować z mycia twarzy gorącą wodą.

Eksperymentowanie z temperaturą wody może źle się dla Ciebie skończyć. Skrajne temperatury pozytywnie wpływają na kondycję skóry, o ile kontakt z nimi odbywa się w kontrolowanych warunkach. Dotyczy to także gorącej wody, z którą nie należy przesadzać.

www.discoveringwomenmagazine.com

1. Poparzenia

Zawsze istnieje ryzyko poparzenia delikatnej skóry twarzy. Kontakt z gorącą wodą może zaowocować rozległymi i bolesnymi poparzeniami i podrażnieniem.

2. Pękające naczynka

Wysoka temperatura pobudza krążenie, jeżeli jednak masz problemy z układem krwionośnym i kruchymi naczynkami, to kąpiel w gorącej wodzie skończy się dla Ciebie wystąpieniem rumienia i popękanymi żyłkami.

3. Trądzik

W przypadku cery wrażliwej gorąca woda jest jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia trądziku, tym jego odmiany różowatej.

4. Sucha i popękana skóra

Gorąca woda wysusza skórę. Przesuszony naskórek jest bardziej podatny na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Towarzyszy temu nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

5. Szybszy proces starzenia

Pozbawiona bariery ochronnej, sucha skóra szybciej się starzeje. Włókna kolagenowe ulegają rozpadowi, skóra traci elastyczność, co powoduje powstawanie zmarszczek. Na osłabionej cerze pojawiają się też szpecące przebarwienia.

Autor: Paulina Staruszniak