Data publikacji:

5 prostych sposobów na pozbycie się cellulitu

Jeśli na udach zauważyłaś pomarańczową skórkę nie musisz się załamywać! Z cellulitem walczą nawet modelki. Idealnie gładką skórę możesz uzyskać jedynie za pomocą Photoshopa :), ale istnieją sposoby na to, by widocznie ją ujędrnić i wygładzić.

1. Kuracja kosmetykami

Na drogeryjnych półkach znajdziemy mnóstwo specyfików, które pomagają walczyć z pomarańczową skórką. Nie ma co się jednak oszukiwać - samo wklepywanie kremu czy żelu przyniesie marne efekty. Jeśli połączysz używanie kosmetyku z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, efekt na pewno będzie zadowalający!

2. Ćwiczenia

W wielu fitness klubach prowadzone są zajęcia "cellu stop", które pomagają ujędrnić uda i pośladki. Gdy tylko na dworze zrobi się cieplej zacznij koniecznie jeździć na rolkach! To świetne ćwiczenie, które pomoże pozbyć się pomarańczowej skórki.

3. Masaż

Regularne masowanie na pewno pomoże w walce z cellulitem. Nie każemy Ci jednak wydawać fortuny na osobistego masażystę :)! Taki masaż możesz wykonać sama na przykład pod prysznicem lub przy okazji wklepywania balsamu. Będzie skuteczniejszy, jeśli użyjesz do niego odpowiedniej szczotki lub rękawicy.

4. Zmień dietę

To co jesz ma wpływ na cały Twój organizm - również na to, jak zaawansowany jest cellulit. Wystarczy stosować zdrową dietę - dużo płynów, w tym zielonej herbaty, jeść chude mięsa, ryby i warzywa. Cukier oczywiście surowo wzbroniony!

5. Ujędrnianie wodą

Sposób dla tych, którzy nie boją się zimna! Naprzemienne, ciepłe i zimne strumienie wody pomogą ujędrnić skórę.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz