Data publikacji:

5 trików dla tłustej cery, które musisz poznać!

Tłusta cera jest bardzo wymagająca i trudna do okiełznania. Jeśli jednak znasz odpowiednie sztuczki, to uda Ci się wygrać z przykrym świeceniem. Przedstawiamy 5 trików da tłustej cery!

Tłusta cera to problem wielu z nas. Nasza skóra produkuje nadmierną ilość sebum, co w konsekwencji powoduje powstawanie wyprysków, zapychanie porów, nieprzyjemne uczucie ciężkości i świecenie. Możesz sobie z tym poradzić. Oto 5 trików, które powinnaś koniecznie poznać!

1. Zmień kosmetyki myjące

Wydaje Ci się, że przy przetłuszczającej się cerze wymagasz drastycznych kroków? Nie musisz sięgać po bardzo mocne preparaty. Ich zadaniem jest matowienie skóry, jednak na dłuższą metę powodują wysuszanie naskórka. Reakcją organizmu będzie wyprodukowanie jeszcze większej ilości sebum w miejsce tego wytraconego. Zmień żele i maseczki na delikatniejsze preparaty (mniejsza ilość kwasów, alkoholu lub ich brak).

2. Nawilżaj

Odpowiednio nawilżona skóra nie będzie wysyłać sygnałów gruczołom, że potrzebuje dodatkowej ochrony. Dzięki temu ograniczysz wydzielanie sebum. Zachowaj jednak umiar! Zbyt ciężkie kremy (np. z dużą ilością gliceryny) zamień na te z lżejszą konsystencją. Dobrze sprawdzi się preparat z witaminą C.

3. Maseczki

Mechanizm jest podobny do tego z kosmetykami myjącymi. Cera tłusta nie lubi zbyt silnych maseczek. Jeżeli poszukujesz preparatu do samodzielnej aplikacji, to uważaj, żeby nie miał wielu składników przesuszających naskórek. Na mocniejsze zabiegi udaj się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. W domu możesz stosować delikatniejsze preparaty. Wypróbuj także czerwoną glinkę.

4. Blokery UV

Krem z filtrem UV to podstawa pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Cera tłusta wymaga lżejszych preparatów mineralnych bez substancji oleistych (oil-free). Radzimy Ci unikać chemicznych blokerów.

5. Baza pod makijaż

Stosując bazę pod makijaż, zabezpieczasz pory przed wchłanianiem kosmetyków oraz tworzysz dodatkową barierę zapobiegającą.

Autor: Paulina Staruszniak