Data modyfikacji:

ABC pielęgnacji 40+

Skóra dojrzała wymaga odpowiedniej troski, dlatego po przekroczeniu 40 roku życia warto zmienić niektóre nawyki i uzupełnić kosmetyczkę o nowe produkty. Oto kilka rad odnośnie tego, jak powinna wyglądać wzorowa pielęgnacja 40+.

Po 40 urodzinach tempo regeneracji naszej skóry znacznie spada, ona sama traci elastyczność i sprężystość. Dodatkowo jest również słabo nawilżona, dlatego pielęgnacja 40+ polega głównie na wspieraniu procesu odnowy poprzez stosowanie intensywnie działających kremów nawilżających oraz przeciwzmarszczkowych. Nie warto jednak kupować produktów uniwersalnych, lepiej zaopatrzyć się w krem na dzień oraz na noc. Preparaty powinny zawierać m.in. kwas hialuronowy, kolagen, witaminę A oraz peptydy.

Oprócz kremów do zestawu kosmetyków pielęgnacyjnych dodajmy serum przeciwzmarszczkowe oraz specyfiki liftingujące. Uwagę zwróćmy na zmarszczki mimiczne i szczególną troską obdarzmy skórę wokół oczu. Kilka razy w roku warto zastosować przeciwzmarszczkową kurację w ampułkach, zwiększającą tempo regeneracji komórek i dającą skórze dodatkowy zastrzyk energii. Tego typu kuracje działają o wiele mocniej niż kremy, ponieważ zawierają bardziej skondensowane składniki odżywcze. Oprócz środków odmładzających pamiętajmy o regularnym stosowaniu maseczek i peelingów.

W przypadku pielęgnacji 40+ nie można zapomnieć także o szyi i dekolcie. Te okolice szybko wiotczeją i tuż obok skóry wokół oczu najszybciej zdradzają nasz wiek. Zainwestujmy więc w dobry specyfik i konsekwentnie go stosujemy, najlepiej codziennie. Wiotczejąca skóra to także problem okolic łokci i kolan. Ujędrniające produkty do ciała, np. z koenzymem Q10, pozwolą ograniczyć ten problem.

Po przekroczeniu 40 roku życia warto całkowicie zrezygnować z solarium i ograniczyć do minimum opalanie się. Promienie słoneczne mocno wysuszają skórę, dlatego jeśli zamierzamy długo przebywać na słońcu, nie zapominajmy o kremach z wysokim filtrem UV. Upływ czasu oraz działanie promieni słonecznych źle wpływają również na nasze dłonie. Jeśli masz problemy z przebarwieniami na ich powierzchni, stosuj kremy z kwasem owocowym lub glikolowym.

Autor: Sylwia Stwora