Data publikacji:

Do pracy, szkoły, na uczelnię: codzienny makijaż

Rano na wykonanie makijażu zwykle mamy zaledwie kilka minut, które przy znajomości paru prostych wskazówek wystarczą, by twarz wyglądała pięknie i promiennie. Sprawdź, w jaki sposób najłatwiej wykonać codzienny makijaż.

Codzienny makijaż o poranku wykonuj przede wszystkim za pomocą kosmetyków w stonowanych, cielistych brawach - jasnych błyszczyków i szminek, brzoskwiniowych, beżowych lub złocistych cieni oraz lekkiego pudru brązującego bądź różu. Dzięki barwom z naturalnej palety makijaż będzie lekki i właściwy na każdą okazję, od szkolnej klasy po biuro.

Bazą codziennego makijażu jest oczywiście odpowiednio nawilżona skóra. Najpierw wklep w nią krem z filtrem i odczekaj kilka minut, aż kosmetyk się wchłonie – podkład nałożony na krem może się zważyć i pozostawić smugi. Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu i roztarcie go szczególnie w okolicach żuchwy i skroni tak, by idealnie zlał się ze skórą.

Po jego aplikacji możesz zamaskować niedoskonałości korektorem i wykończyć całość pudrem matującym, dzięki któremu twarz pozostanie świeża. Następnie zaznacz linię kości policzkowych różem lub pudrem brązującym, który można również nałożyć na powieki podobnie jak cień, dzięki czemu malowanie oka przebiegnie znacznie szybciej.

Zamiennie można pokryć powiekę dowolnym cieniem z już wspomnianych, a gdy to zrobisz, na zewnętrzny kącik oka, dolną powiekę oraz skórę tuż pod linią brwi nanieś jasny, biały cień, który dodatkowo rozświetli oko.

Nawet codzienny makijaż potrzebuje kreski, najlepiej zrobionej miękką kredką. Powinna służyć wyłącznie zaznaczeniu górnej linii rzęs, a jeśli nanosisz ją na dolną, kieruj się od zewnętrznego kącika ku środkowi powieki i zakończ malowanie mniej więcej w 1/3 jej długości. Oczywiście, fanki mocniejszych kresek mogą wykończyć makijaż eyelinerem.

Ostatni etap to wytuszowanie rzęs oraz malowanie ust. W codziennej bieganinie nie zawsze pamiętamy o poprawianiu makijażu ust, dlatego znacznie lepiej od szminki sprawdzi się błyszczyk w naturalnym kolorze, który nie musi być nakładany z dużą precyzją.

I ostatnia rada: by móc w razie potrzeby poprawić codzienny makijaż, miej przy sobie puder i błyszczyk - błysk cery i suche usta przykuwają uwagę w pierwszej kolejności.

Autor: Kasia Szulik