Data publikacji:

Jak dbać o cerę naczynkową zimową?

W okresie zimowym każdy rodzaj skóry wymaga pielęgnacji, jednak o cerę naczynkową powinnyśmy zadbać szczególnie. Pękające naczynka sprawiają, że nasza twarz jest zaczerwieniona, a my odczuwamy dyskomfort. Zimą, pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych, zmiany mogą się nasilić. Podpowiadamy, jak dbać o cerę naczynkową zimą, aby zminimalizować ryzyko czerwonych „pajączków”.

Podskórne pajączki powstają w wyniku kruchych naczynek. Ich delikatne włókna nie wytrzymują ciśnienia krwi i uwidaczniają się na powierzchni policzków, nosa i brody w postaci nieestetycznych, czerwonych niteczek, która w dermatologii nazywa jest teleangiektazją. Rozszerzone naczynka mogą występować przy prawie każdym typie cery, ale najbardziej narażona jest cienka i delikatna skóra sucha. Na szczęście możemy zwalczyć ten problem odpowiednią pielęgnacją.

Źródło: beautybythebunny.wordpress.com

Poznaj przyczyny!

Aby doszło do rozszerzenia naczynek, skóra musi być poddana określonym bodźcom. Specjaliści podzielili je na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. W pierwszej kategorii głównym czynnikiem wywołującym teleangiektazję są niekorzystne warunki atmosferyczne, w szczególności mróz, wiatr i słońce, wahania temperatur, kosmetyki z alkoholem, antykoncepcja hormonalna, solarium, sauna, a nawet suszarka do włosów. Do czynników wewnętrznych możemy zaliczyć choroby, menstruację, ciążę lub stres.

Na grafice: 1. Krem SVR, 55,59 zł; 2. Krem SYIS, 23 zł; 3. Krem Cera+, 13,24 zł

Pielęgnuj właściwie!

Skórę naczyniową należy traktować jak wrażliwą i wybierać kosmetyki do tego rodzaju cery. Delikatne środki do demakijażu – łagodne mleczko i tonik- to podstawa pielęgnacji. Codziennie musimy pamiętać o zmyciu makijażu, najlepiej kosmetykami bez silnego zapachu. Aby oczyścić cerę możemy użyć peelingu enzymatycznego, jednak nie częściej niż 2 razy w miesiącu. Peelingi i maseczki nie powinny mieć właściwości silnie ściągających, zawierać alkoholu ani mentolu.

Najważniejszym kosmetykiem jest krem do cery naczynkowej, który musi chronić ją przed mrozem, zmianami temperatur oraz promieniowaniem UV. Najbardziej korzystne będą preparaty zawierające algi morskie, miłorząb japoński, krwawnik, kasztanowiec zwyczajny, nagietek oraz wit. C i K.

 Na grafice: 1. Maseczka FLOS-LEK, 8,80 zł; 2. Peeling Farmona, 16,71 zł; 3. Tonik Ziaja , 6,59 zł

Zapobiegaj zabiegiem!

Cerę naczyniową możemy dodatkowo wspomóc, stosując profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym, np. jonoforeza i galwanizacja lub zdecydować się na zabieg usuwania naczynek laserem u dermatologa.

Uwaga! Zachowaj ostrożność, stosując preparaty z wit. A, gdyż stosowane w zbyt dużych ilościach mogą zaostrzać zaczerwienie policzków.

Preparaty do pielęgnacji cery naczyniowej znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia