Data publikacji:

Jak dbać o cerę przesuszoną?

Promienie słoneczne, wiatr czy mróz potrafią porządnie wysuszyć cerę. Podrażniona i zaczerwieniona powoduje dyskomfort, ale również sprawia problemy w codziennej pielęgnacji. Jak dbać o cerę przesuszoną?

Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie nawilżanie. Pamiętaj jednak, że nie jest ono jednoznaczne z długimi kąpielami. Wręcz przeciwnie, jeśli Twoja cera jest zaczerwieniona i podrażniona, powinnaś unikać przesiadywania w parującej wannie. Zamiast tego lepiej sięgnij po kremy z ceramidami. Dzięki nim zapewnisz skórze odpowiednie nawilżenie i regenerację.

Przy wyborze kosmetyków zwróć uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim wybieraj produkty przeznaczone do pielęgnacji tego rodzaju skóry. Zwykły krem nawilżający może okazać się niewystarczający do właściwego nawilżenia cery. Poza tym im większa gęstość kosmetyku pielęgnacyjnego, tym większa zawartość składników odżywczych. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze dbasz o cerę przesuszoną, powinnaś zrezygnować z rzadkich, nawilżających mleczek kosmetycznych.

W przypadku pielęgnacji cery przesuszonej istotną kwestią jest również odpowiednia ochrona. Kosmetykami, które na stałe powinny znaleźć miejsce w Twojej kosmetyczce, są kremy z filtrem i ochronne pomadki. Nawet lekko podrażniona skóra jest szczególnie narażona na negatywny wpływ wiatru, słońca czy mrozu. Chociażby znana od lat wazelina kosmetyczna może się okazać ratunkiem dla Twojej cery. Pamiętaj, że bez względu na porę roku Twoja skóra jest jednakowo narażona na wysuszenie.

W pielęgnacji przesuszonej cery ważny jest też odpowiedni stopień nawilżenia otaczającego Cię powietrza. Klimatyzacja w biurze czy centralne ogrzewanie w mieszkaniu są najczęstszymi powodami wysuszenia. Aby pomóc swojej cerze wystarczy zamontować odpowiednie nawilżacze. Ich koszt sięga maksymalnie kilkudziesięciu złotych, a same urządzenia są łatwe w użyciu i czyszczeniu.

Autor: Sylwia Stwora