Data publikacji:

Łagodny szampon do włosów: nasze typy

Nadwrażliwa, podrażniona i przesuszona skóra głowy wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków, które nie tylko oczyszczą i odżywią włosy, ale też poprawią stan naskórka. Z tym zadaniem poradzi sobie każdy łagodny szampon z naszej listy.

L'Oreal Delicate Color 

Łagodny szampon do włosów farbowanych marki L'Oreal nie zawiera siarczanów, dzięki czemu pozwala zachować głęboki kolor na dłużej. Kosmetyk domyka łuski włosów, co również utrwala pigment. Szampon o pojemności 150 ml pochodzi z profesjonalnej fryzjerskiej linii kosmetyków L'Oreal.

Szampon Lavera do wrażliwej skóry głowy 

Kosmetyk jest polecany do pielęgnacji skóry głowy ze skłonnością do swędzenie i podrażnień. W jego składzie znalazły się delikatne składniki oczyszczające na bazie kokosa i cukru, wyciąg z lukrecji, który kopi podrażnienia oraz ekstrakty z migdałów, orzechów oraz oliwy z oliwek, które pielęgnują skórę głowy.

Szampon Lavera

Szampon Macrovita do suchej i wrażliwej skóry głowy

Łagodny szampon Macrovita oczyszcza włosy, nawilża je oraz zwiększa ich objętość i elastyczność, równocześnie pielęgnując skórę głowy i zapobiegając pojawianiu się podrażnień. Naturalne składniki aktywne szamponu to między innymi odżywcza oliwa z oliwek, wyciąg z czerwonych winogron, proteiny pszenicy oraz zmiękczający olejek jojoba.

Szampon Ducray Extra-doux 

Kosmetyku marki Ducray jest idealny do codziennego stosowania, również na włosach i skórze poddawanych intensywnym kuracjom dermatologicznym. Zawiera substancje o działaniu delikatnie oczyszczającym i nawilżającym, a także wzmacnia kosmyki i dodaje im blasku.

La Roche Kerium 

Łagodny szampon marki La Roche Posay pielęgnuje i chroni włosy myte w twardej wodzie, nadając im miękkość oraz połysk. Receptura na bazie wody termalnej redukuje wrażliwość skóry głowy i koi podrażnienia dzięki zawartości krzemionki i selenu. Szampon jest przeznaczony do codziennego stosowania.

Autor: Kasia Szulik