Data publikacji:

Makijaż dla okularnicy - z nami zrobisz go perfekcyjnie

Okulary i makijaż mogą tworzyć świetną parę pod warunkiem, że będziesz się trzymać kilku prostych zasad. Podstawą jest znajomość dwóch prawidłowości: szkła z minusem optycznie pomniejszają oko, a te z plusem sprawiają, że wydaje się większe niż w rzeczywistości. Przestawiamy sprawdzone sposoby na makijaż dla okularnicy.

Okulary zerówki

Optyczne powiększenie oczu dotyczy dziewczyn noszących plusy, które powinny się skupić na zniwelowaniu tego wrażenia. W ich wypadku makijaż dla okularnicy powinien bazować na podkreślaniu oka eyelinerem lub kredką na dolnej i górnej powiece, a także stosowanim matowych cieni w ciemniejszych barwach. Konieczne jest równie dokładne tuszowanie i rozdzielanie rzęs, ponieważ szkło powiększające natychmiast wyeksponuje grudki. Wieczorem okularnica z plusem bez obaw może sobie pozwolić na makijaż smokey eyes.

Dziewczynom noszącym minusy służy makijaż dla okularnicy, który optycznie powiększy oko, bazujący na jasnych cieniach z opalizującymi drobinkami lub o lekko perłowym połysku. W ich wypadku eyeliner powinien być subtelnym dodatkiem podkreślającym tylko górną powiekę. Dolna powinna zostać rozjaśniona odpowiednim cieniem lub białą kredką – w ten sposób oko wydaje się większe. Ten sam efekt daje mocne wytuszowanie rzęs i podkreślanie ich kształtu za pomocą zalotki.

Biały cień do powiek

Okularnice powinny przykładać wagę również do wyglądu skóry wokół oczu, ponieważ okulary eksponują cienie i niedoskonałości. Do ich maskowania najlepszy będzie korektor w płynie w odcieniu idealnie odpowiadającym skórze. Jeśli będzie jaśniejszy, kontrast między tą częścią twarzy a resztą będzie zbyt duży.

Autor: Kasia Szulik