Data publikacji:

Makijaż naturalny krok po kroku

„Im mniej, tym lepiej” – jeśli również Tobie przyświeca ta myśl w codziennym makijażu i daleka jesteś od mocnych akcentów królujących na jesiennych wybiegach, to make-up no make-up jest dla Ciebie. Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać makijaż naturalny i wydobyć drzemiące w Tobie piękno.

Podstawą nude make-upu jest świeża, wypoczęta i pozbawiona niedoskonałości cera. Aby ją uzyskać, sięgnij po bazę wygładzającą, a pojedyncze mankamenty zamaskuj korektorem w płynie. Do pozbycia się cieni pod oczami użyj korektora rozświetlającego. Resztę twarzy pokryj matującym podkładem mineralnym w odcieniu cery, który sprawi, że skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie. Aby dodać cerze świeżego wyglądu, muśnij kości policzkowe różem w kremie, robiąc koliste ruchy na wypukłościach, które pojawiają się, gdy się uśmiechasz.

Powieki na całej długości pokryj lekkim podkładem. Jeśli masz wrażliwe oczy wykorzystaj korektor pod oczy, a na górną powiekę nałóż bazą w kolorze beżu. Czas na cienką kreskę – narysuj ją z pomocą brązowej lub czarnej kredki kierując się od zewnętrznej strony oka do środka powieki. W ten sposób „zagęścisz” rzęsy. Rozetrzyj ją cienkim pędzelkiem, a na powieki nanieś matowy cień w kolorze beżu lub brązu.

Kredka do oczu brązowa*

Zewnętrzny kącik możesz pokryć ciemniejszym cieniem – szarym lub ciemnobrązowym. Opcjonalnie możesz delikatnie podkreślić dolną powiekę za pomocą cienia w kolorze konturówki. Wytuszuj rzęsy i dobrze je rozczesz grzebykiem. Pamiętaj o brwiach – ułóż je z pomocą grzebyka, a jeśli są bardzo jasne – muśnij je cieniem do powiek.

Usta możesz pozostawić naturalne, pokryć je balsamem do ust lub pomadką w kolorze nude i pociągnąć jasnym, transparentnym błyszczykiem.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora