Data publikacji:

Manicure gradientowy krok po kroku

Po modzie na paznokcie w stylu ombre przyszedł czas na manicure gradientowy. To idealna wersja na zimę i świetna propozycja na wzbogacenie sylwestrowej stylizacji. Zobacz, jak wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu.

Manicure gradientowy to jeden z najnowszych hitów stylizacji paznokci. Bardziej stonowany niż styl ombre o wiele lepiej sprawdzi się w zimowe miesiące lub na karnawałowe imprezy.

polishpolice.com, grapefizz.blogspot.com, adventuresinacetone.com

Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak wykonać manicure gradientowy.

Podobnie jak w przypadku manicure ombre do stworzenia efektu gradientu potrzebujemy gąbki do makijażu. Jeśli chodzi o lakier to najczęściej rekomendowany jest wybór trzech kolorów z jednej gamy kolorystycznej – od ciemnego po jasny, np. czerń, grafit, srebro.

Na grafice: 1. Lakier OPI, 49,90 zł; 2. Lakier Sally Hansen, 9,99 zł; 3. Lakier Essie, 32,90 zł 

Więcej lakierów do paznokci znajdziesz TUTAJ.

Krok 1

Wykonanie takiej stylizacji powinnyśmy zacząć od pomalowania całych paznokci bazą pod kolorowy lakier, która uchroni nas przed przebarwieniami na płytce.

Na grafice: 1. Baza pod lakier Essie, 30,55 zł; 2. Baza pod lakier Poshe, 34,99 zł; 3. Baza pod lakier Seche, 24,99 zł 

Więcej baz pod lakiery znajdziesz TUTAJ.

Krok 2

Na tak przygotowane paznokcie nakładamy najciemniejszy lub najjaśniejszy lakier i malujemy nim całą płytkę – w zależności od tego czy u nasady paznokcia chcemy mieć jasny czy ciemny kolor.

Krok 3

Na gąbkę nakładamy wszystkie kolory lakierów (pasek o szerokości pędzelka każdy). Cienką warstwę lakieru zostawiamy na gąbce, jeden kolor obok drugiego, od najciemniejszego (na górze) do najjaśniejszego. Możemy także stworzyć dwie warstwy ze średniego i najjaśniejszego koloru. W tym przypadku gąbkę dociskamy nie od początku płytki a z przerwą na najciemniejszy kolor.

lucysstash.com, preen.me

Krok 4

Gąbką delikatnie stemplujemy paznokcie. Kierujemy się przy tym prostą zasadą - im bardziej lakier ma być widoczny, tym mocniej dociskamy gąbeczkę. Szczególnie delikatnie robimy to w miejscach styku kolorów, dbając o płynne szczęście.

Krok 5

Utrwalamy całość lakierem nawierzchniowym.

manicurator.com, chalkboardnails.com

Powodzenia!

Autor: Natalia Malko