Data publikacji:

Moda na sweterkowe paznokcie

Znudziły Ci się Twoje dotychczasowe stylizacje paznokci? Mamy dla Ciebie coś nowego. Najnowszy hit tego sezonu, czyli knitted nails. Co to takiego? Nic innego, jak wypukły wzór przypominający sploty swetra. Zobacz sama.

Moda na nowe paznokcie całkowicie opanowała już serwisy typu Instagram i Pinterest. Zastanawiasz się, jaki manicure pasował będzie do wełnianego swetra w sploty? Oczywiście knitted nails.

Jak zrobić sweterkowe paznokcie w domu?

instagram.com/krakoviak_

Paznokcie przypominające teksturą sweter możesz zrobić także samodzielnie w domowym zaciszu. Potrzebny Ci będzie do tego pędzelek do zdobień, lakier oraz lakier nawierzchniowy. By zworek się nie rozlewał warto jest użyć lakieru żelowego, który ma zdecydowanie gęstszą konsystencję.

Na grafice: 1. Pędzelek do zdobień Peggy Sage, 13,80 zł; 2. Żelowy lakier Sally Hansen, 19,99 zł; 3. Żelowy lakier Sally Hansen, 21,99 zł 

Więcej lakierów do paznokci znajdziesz TUTAJ.

Do wyboru mamy zarówno wzorek w kolorze podstawowego lakieru, jak i wybranie innego odcienia. Decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Skoro lakiery mamy już wybrane możemy zaczynać.

Krok 1

instagram.com/wloszka_italiana, instagram.com/izabela_pustelnik

Na paznokcie nakładamy lakier podstawowy. Tak samo, jakbyśmy po prostu malowały je na dany kolor.

Krok 2

Po wyschnięciu lakieru zabieramy się do robienia wzorku. Aby był on zdecydowanie wypukły i widoczny, polecamy zastosować dwie warstwy. Za pomocą pędzelka do zdobień rysujemy wybrany wzór swetra. Po wyschnięciu czynność powtarzamy.

Krok 3

instagram.com/nailspapoland, weheartit.com

Kiedy nasz wzór został już osuszony malujemy paznokcie bezbarwnym lakierem nawierzchniowym, który utrwali cały manicure. W zależności od preferencje wybieramy tradycyjny połysk lub mat. Uwaga, lakier nawierzchniowy nakładamy bardzo oszczędnie. Zbyt duża jego ilość może wejść w nasz wzorek przez co nie będzie on tak widoczny.

Na grafice: 1. Matujący top coat OPI, 18 zł; 2. To coat OPI, 56,90 zł; 3. Top coat Seche Vite, 13,80 zł 

Więcej utwardzaczy do paznokci znajdziesz TUTAJ.

Gotowe, pozostaje się cieszyć nowym sweterkowym manicure.

Autor: Natalia Malko