Data publikacji:

Noworoczne postanowienia urodowe

Spisujesz postanowienia noworoczne? Dodaj do swojej listy kilka kosmetycznych rytuałów, dzięki którym zadbasz o włosy i skórę!

W pielęgnacji bardzo ważna jest regularność! Posmarowanie się balsamem raz na tydzień czy peeling raz na miesiąc na pewno nie przyniosą oczekiwanych efektów. Aby poprawić regularność stosowanych zabiegów możesz np. ustalić jeden dzień w tygodniu, w którym zawsze będziesz mieć pół godziny na dłuższe zabiegi kosmetyczne, których nie trzeba wykonywać codziennie.

Używaj kosmetyków zabezpieczających przed wysokimi temperaturami.

Zbyt częste korzystanie z lokówki lub prostownicy powoduje, że włosy stają się łamliwe i wysuszone. Warto jest więc wyrobić w sobie nawyk każdorazowego stosowania kosmetyków zabezpieczających kosmyki przed wysokimi temperaturami. Spryskanie włosów takim sprayem spowoduje, że nie tylko będą one chronione przed gorącem, ale również sprawi, że fryzura będzie utrwalona.

 

Regularnie rób peeling

Peeling wygładza i skutecznie oczyszcza skórę. Zabieg na ciało powinno się wykonywać raz w tygodniu. Posiadaczkom cery suchej zaleca się robić peeling twarzy 2-3  razy w miesiącu, zaś osobom z cerą normalną i tłustą raz na 5-7 dni.

Stosuj odżywki do paznokci

Zrób mały eksperyment i przez dwa tygodnie zamiast kolorowego lakieru stosuj odżywkę. Na pewno zobaczysz efekty - paznokcie będą twarde i zadbane.

Zadbaj o stopy

Nie zaniedbuj swoich stóp zimą! Raz na miesiąc zrób sobie domowy pedicure (o tym, jak przygotować zabieg przeczytasz TUTAJ). Codziennie wieczorem stosuj też odpowiedni krem do stóp.

Zacznij używać kremu pod oczy

Uzupełnij swoją kosmetyczkę o delikatny krem pod oczy. Wbrew powszechnej opinii, nie jest on przeznaczony jedynie do skóry dojrzałej. Jeśli regularnie robisz makijaż albo zauważyłaś, że skóra wokół oczu jest sucha, najwyższy czas wybrać odpowiedni kosmetyk.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz