Data publikacji:

Nowość – konturowanie za pomocą korektorów

Czy da się wykonturować twarz za pomocą różnokolorowych korektorów. Sprawdziły to dwie yuotuberki TianaCosmetics i Nicol Concilio , które stworzyły tutorial konturowania za pomocą palety korektorów. Zobaczcie same.

Większość z nas ma swojej kosmetyczne jeden lub dwa podstawowe korektory – ten do tuszowania wyprysków i na zasinienia pod oczami. Okazuje się jednak, że warto wyposażyć się w całą ich paletę i wypróbować efekt „konturowania” korektorami na całej twarzy.

Korzystanie z całej palety korektorów bywa kłopotliwe. Nie zawsze wiemy, gdzie dokładnie użyć konkretny odcień i jak je ze sobą połączyć. Dla lepszego zrozumienia powtórzmy sobie podstawową wiedzę na ich temat. Kolorem zielonym pokrywamy zaczerwienienia (także te w postaci wyprysków), pomarańczowym pokrywamy niebieskie zasinienia pod oczami. Fioletowy z kolei dobrze sprawdzi się do neutralizowania żółtych tonów, a blady róż do rozświetlenia poszczególnych partii twarzy.

Dziewczyny, wykorzystując paletę korektorów marki NYX wyczarowały na swoich twarzach naprawdę niesamowite wzory. Nie bój się zatem skorzystać ze wszystkich odcieni, trochę się przy tym zabawić i poprawić wygląd swojej twarzy. Efekt pięknego naturalnego konturowania masz zapewniony.

Autor: Natalia Malko