Data publikacji:

Pielęgnacja ust jesienią - porady

Jesień rozgościła się u nas na dobre. Kontynuujemy więc nasze sezonowe porady dotyczące pielęgnacji przy pierwszych przymrozkach i kaprysach aury. Tym razem zdradzamy, jak dbać o usta.

Tylko trzy kroki dzielą Cię od pięknych ust jesienią! Zobacz, jak zadbać o ich pielęgnację w tym trudnym czasie.

Po pierwsze, nawilżanie

Największymi sprzymierzeńcami w natłuszczaniu są: masło shea, witaminy A i E oraz wosk pszczeli. Na obecność tych składników trzeba zwrócić uwagę, wybierając balsam lub pomadkę do ust. Jeśli nie masz pod ręką żadnego kosmetyku w sztyfcie, awaryjnie możesz poratować się zwykłym kremem nawilżającym. Nie zapominaj także o domowych sposobach. Posmarowanie warg miodem jest jedną z najlepszych metod ich nawilżenia.

Po drugie, peelingi

Regularne peelingi idą w parze z nawilżaniem. Dzięki nim wygładzimy skórę i poprawimy mikrokrążenie. Bardzo dobre efekty daje masaż ust miękką szczoteczką do zębów. Starty naskórek odsłoni gładką powierzchnię warg. Szybki peeling wykonamy też, rozcierając na ustach drobinki cukru.

Po trzecie, odpowiednie kosmetyki

Odstawmy te kosmetyki, które zawierają alkohol. W połączeniu z zimnem i wiatrem taki skład może zakończyć się problemem pierzchnięcia ust. Z naszej półki powinny też zniknąć szminki i błyszczyki, które wysuszają usta. Warto też zainwestować w łagodne preparaty do demakijażu.

Tego nie rób swoim ustom:

  • nie oblizuj ich na wietrze i mrozie, bo będą suche,
  • nie przygryzaj warg, a unikniesz ich spierzchnięcia,
  • nie nakładaj kosmetyków i balsamów w tubce lub pudełeczku brudnymi rękami.
  • Szeroki wybór pomadek nawilżających znajdziecie TUTAJ.

    Autor: Bogumiła Kurzeja