Data publikacji:

Podkręcaj, przedłużaj, upiększaj: triki na pięknie rzęsy

W każdej drogerii możemy wybierać spośród blisko setki tuszy, jednak o wyglądzie rzęs po malowaniu decyduje nie tylko kosmetyk, ale też sposób, w jaki go używamy. Podpowiadamy, jak robić to dobrze.

Zalotna zalotka

Choć wkładanie rzęs w metalową szczękę zalotki wygląda na ekstremalne przeżycie, warto spróbować, bo gadżet jest naprawdę skuteczny. Zalotka podkręca i eksponuje rzęsy, dzięki czemu oczy wyglądają na większe, wyspane i odświeżone. Można ją stosować wyłącznie na niepomalowanych rzęsach, które potem pokryjesz tuszem.

Cud-szczoteczka

Wygląd rzęs to również kwestia sposobu, w jaki operujemy szczoteczką. Jeśli chcesz, aby sprawiały wrażenie pełniejszych, przyłóż szczoteczkę do nasady włosków i mrugnij dwa razy. Tusz, który osadzi się między nimi sprawi, że wydadzą się grubsze.

Z kolei jeśli chcesz skuteczniej wydłużyć rzęsy i uniknąć ich sklejania, zamiast prowadzić szczoteczkę od nasady po końce prostym ruchem, zrób to zygzakiem. W wyciągnięciu pojedynczych włosków do góry pomoże przyłożenie szczoteczki do oka w pionie i malowanie ich w tej pozycji.

Kredka kreuje

Tusz nie jest jedynym kosmetykiem, dzięki któremu rzęsy wyglądają spektakularnie. Pomocna jest również kredka do oczu, którą można pomalować linię wodną przy górnej i dolnej powiece, co sprawi, że włoski wydadzą się dłuższe.

Kredki do oczu*

Jeśli natomiast zrobisz linię tuż nad linią włosków, wachlarz rzęs będzie wyglądał na pełniejszy. Ten trik sprawdza się szczególnie dobrze, jeśli Twoje rzęsy z natury są krótkie i rzadkie.

Autor: Kasia Szulik