Data publikacji:

Podkręcamy włosy prostownicą: pomysły na fryzury

Choć jej nazwa sugeruje coś zupełnie innego, prostownica sprawdza się świetnie do robienia loków na wiele różnych sposobów. Przedstawiamy inspiracje na fryzury zaczerpnięte z serwisu Refinery29.

Delikatne, niedbałe fale

Najpierw podziel włosy na pasma, następie weź jedno w dłoń, włóż w prostownicę i wyprostuj kilka centymetrów włosów. Włóż miedzy jej ramiona kolejny fragment włosów i wywiń je do środka tak, by prostownica znajdowała się blisko twarzy, a pozostały fragment pasma po jej zewnętrznej stronie. Kontynuuj zamienne prostowanie na reszcie włosów. Gdy skończysz, fryzura powinna przypominać burzę nieco niedbałych, hippisowskich loków.

http://www.refinery29.com

Loki wolności

Nazwa pochodzi od techniki ich podkręcania, która zaczyna się od owinięcia pasma włosów wokół dwóch palców używanych do stworzenia literki V. Wysuń palce z pętelki tak, by pozostała nienaruszona i włóż ją do prostownicy – ciepło utrwali kształt. Gotową pętelkę przypnij wsuwką do włosów i kontynuuj w ten sam sposób z resztą pasm. Gdy cała głowa będzie w pętelkach, wyjmij wsuwki, rozczesz włosy palcami i ciesz się pięknymi lokami.

http://www.refinery29.com

Udawane dredy

Większość z nas raczej nie odważyłaby się na zrobienie naturalnych dredów, ale dzięki prostownicy można stworzyć ich odwracalną namiastkę. Podziel włosy na cienkie pasma, weź jedno w dłoń i skręć. Sięgnij po prostownicę i przejedź nią po zakręconym paśmie – powtarzaj do chwili, gdy po wypuszczeniu z rąk pozostanie skręcone. Powtórz na całej głowie, a gdy wszystkie kosmyki będą zakręcone i utrwalone, lekko rozluźnij je palcami.

http://www.refinery29.com

Zygzaki na włosach

Podziel włosy na partie. Weź jedną w dłoń i ułóż jej fragment tak, by przypominał literę S. Utrwal kształt prostownicą i kontynuuj w dół pasma. Powtórz formowanie „esek” na wszystkich pasmach włosów, a gdy wszystkie będą skręcone, delikatnie rozczesz je palcami. Jeśli chcesz dodać im objętości, przeczesz włosy grzebieniem z szerokim rozstawem zębów.

http://www.refinery29.com

Fale prosto z łóżka

Ta fryzura wygląda najlepiej, jeśli wykonasz ja świeżo umytych włosach. Jeśli są cienkie i brak im objętości, użyj kosmetyku strukturyzującego. Następnie podziel włosy na dwa pasma i zapleć warkocz z każdego z nich. Gdy warkocze będą gotowe, włóż jeden z nich miedzy ramiona prostownicy i pozostaw na 5 sekund. Kontynuuj w dół i zrób to samo na drugim warkoczu. Gdy rozplączesz włosy, uzyskasz drobne fale, podobne do tych, które powstają na włosach po spędzeniu nocy w warkoczach. Przeczesz je palcami, by wydobyć objętość.

http://www.refinery29.com

Autor: Kasia Szulik