Data publikacji:

Pomadki ochronne – przegląd

Suche i pękające usta nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale powodują spory dyskomfort. W miesiącach zimowych wrażliwa skóra warg wymaga szczególnej pielęgnacji. Zadbają o to pomadki ochronne. Sprawdziliśmy, które kosmetyki zapewnią dobre zabezpieczenie w niekorzystnych warunkach.

Nawilża, łagodzi podrażnienia oraz chroni usta przed pękaniem i nadmiernym wysuszeniem, a przy okazji pachnie wiśnią. Pomadka ochronna zapewni Ci pełny komfort w wietrzne i mroźne, a także słoneczne dni – zawiera filtr ochronny SPF15.

Pomadka ochronna o zapachu mango powstała wyłącznie z naturalnych składników, w tym oleju z nasion wiesiołka tłoczonego na zimno. Kosmetyk pozostawia delikatny film na ustach, natłuszczając je, co pozwoli zmniejszyć ryzyko pęknięć czy pierzchnięcia warg.

Z tym preparatem z wyciągiem z wiesiołka Twoje usta zachowają naturalny wygląd, a jednocześnie będą doskonale zabezpieczone przed wiatrem, zimnem czy słońcem. Pomadka ochroni wrażliwą skórę warg przed przesuszeniem i pękaniem oraz szkodliwym działaniem promieni UVA/UVB.

Dzięki zawartości szeregu olejków, w tym bio-olejku jojoba, rycynowego i z kiełków pszenicy, a także wosku pszczelego, carnauba i kandelili, usta pokryte tą pomadką ochronną nie będą podatne na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Z kolei ekstrakt z bio-nagietka lekarskiego sprawia, że preparat ma właściwości kojące.

Do produkcji tej pomadki ochronnej wykorzystano masło kakaowe będące źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pozwalają wzmocnić barierę lipidową naskórka, a przez to zapobiegają pękaniu i wysuszeniu. Preparat zawiera także witaminę A i E, która chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Zaletą tej pomadki ochronnej jest przyjemny, kakaowy zapach.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora