Data modyfikacji:

Porady: jak spakować podróżną kosmetyczkę?

Wybierasz się w krótką podróż, a Twoja kosmetyczka zajmuje pół walizki? Zastosuj się do kilku prostych porad, dzięki których ograniczysz zasoby swojej kosmetyczki i zaoszczędzisz sporo miejsca w torbie podróżnej!

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, sprawdź jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego

1. Wybieraj miniatury kosmetyków

Zabieranie pełnowymiarowych opakowań kosmetyków w podróż nie ma większego sensu – w ciągu paru dni nie zużyjesz raczej 500 ml żelu do mycia czy całej tubki pasty do zębów. Większość producentów ma w swojej ofercie również tak zwane kosmetyki „travel size”, będące miniaturową wersją oryginalnych produktów. Dzięki temu wygodnie zapakujesz na przykład perfumy czy produkty do pielęgnacji twarzy.

2. Korzystaj z próbek

Wakacje to dobry czas na to, by wykorzystać gromadzone przez cały rok próbki kosmetyków znalezione w gazetach. Nie ryzykuj z używaniem nowego kremu do twarzy (zwłaszcza, jeśli masz delikatną cerę), ale już balsam czy szampon możesz spokojnie zastąpić próbką z gazety.

3. Wybieraj kosmetyki wielozadaniowe

Postaw na kosmetyki dwa w jednym! Szampon połączony z odżywką czy krem z filtrem przeciwsłonecznym zaoszczędzą miejsce w Twojej kosmetyczce.

4. Podziel się kosmetykami z koleżankami

Jedziecie na wakacje z koleżanką lub chłopakiem? Umówcie się, że jedno z Was bierze pastę do zębów, olejek do opalania i żel, a drugie szampon, odżywkę i balsam.

5. Wybieraj palety kosmetyków kolorowych

Uwielbiasz kolorowy makijaż? Nie musisz z niego rezygnować podczas wakacji! Zamiast kosmetyczki pełnej kolorowych cieni, szminek i róży weź wygodną paletę, zawierającą różne rodzaje kosmetyków.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz