Data publikacji:

Retinol i jego kosmetyczne właściwości

Dodany do kremu lub serum zamieni go w eliksir młodości. Retinol będący pochodną witaminy A to ratunek dla zniszczonej i zmęczonej skóry, wymagającej intensywnej regeneracji i widocznego odmłodzenia.

Witamina A jest jedną z najlepiej przebadanych substancji o działaniu przeciwzmarszczkowym, a retinol to jej forma podstawowa, która jako składnik kuracji i kosmetyków wzorcowo wypełnia to zadanie.

Retinol pobudza wzrost nowych komórek skóry i ulepsza ich funkcjonowanie, a także wspomaga usuwanie tych obumarłych. Kremy z jego dodatkiem docierają do głębokich warstw cery i pobudzają produkcję kolagenu oraz elastyny, czyli czynników odpowiadających za jej jędrność i elastyczność. Przez wzgląd na mocne działanie retinolu, kosmetyków z jego dodatkiem nie trzeba stosować każdego dnia, zwłaszcza, gdy stężenie składnika jest duże.

Pierwsze efekty retinolowej kuracji będą widoczne już po kilku dniach. Skóra stanie się bardziej miękka i rozświetlona, a jej koloryt poprawi się. Na redukcję zmarszczek i wyraźną poprawę jędrności trzeba jednak poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Kosmetyki z retinolem są zalecane również dla cery trądzikowej i tłustej, ponieważ pochodna witaminy A redukuje wydzielanie łoju, odblokowuje ujścia mieszków włosowych i obkurcza pory, dzięki czemu stają się mniej widoczne. Retinol wykazuje także działanie rozjaśniające i dobrze redukuje przebarwienia.

Przy stosowaniu retinolowej kuracji trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Składnik wchodzi w toksyczną reakcję z promieniowaniem UV, więc najlepiej nakładać go na noc, a na dzień stosować krem z filtrem. Po pierwszym zastosowaniu kremu może pojawić się zaczerwienienie oraz mrowienie, jednak te efekty powinny ustąpić po kilku dniach jego używania.

*Jeśli chcesz sprawdzić produkt, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Kasia Szulik