Data publikacji:

Sezon na piękno: zimowe zabiegi kosmetyczne

Sezon chłodów to idealny czas na oczyszczanie oraz regenerację skóry wyniszczonej letnimi upałami, opalaniem i szkodliwym promieniowaniem. Zimowe zabiegi kosmetyczne to między innymi peelingi, pielęgnacja laserowa oraz depilacja.

Wysokie temperatury i promieniowanie utrudniają gojenie się ran oraz zwiększają ryzyko podrażnień, dlatego większość zabiegów o działaniu oczyszczającym i odnawiającym najlepiej pozostawić na czas jesieni i zimy, gdy nie wystawiamy skóry na działanie mocnego słońca. Podstawowe zimowe zabiegi to peelingi, zarówno chemiczne jak i mechaniczne. W pierwszym wypadku z pomocą przyjdą kwasy AHA, natomiast w drugim dobrym wyborem będzie mikrodermabrazja, wykonywana przy użyciu złuszczających kryształków. Zabiegu chemicznego nie można jednak wykonywać przy bardzo niskich temperaturach, powodujących rozszerzanie naczynek i uszkodzenia na powierzchni skóry.

Kolejną kategorią są zimowe zabiegi kosmetyczne wykonywane za pomocą światła i laserów. Fotoodmładzanie polega na regeneracji skóry światłem i pozwala usunąć drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, rumień, piegi czy rozszerzone naczynka. Zabieg jest skuteczny i zalecany na całe ciało, ale należy do jednych z najdroższych. W przypadku twarzy, szyi i dekoltu ceny sięgają nawet 1000 złotych, a do osiągnięcia dobrych efektów konieczne są co najmniej 4-5 sesji.

Zimą warto również zadbać o gładkość skóry i usunięcie owłosienia za pomocą depilacji laserowej, którą najlepiej przeprowadzać w chłodnych porach roku, ponieważ po zabiegu nie można wystawiać skóry na działanie słońca ani smarować samoopalaczem przez minimum 2 tygodnie. Laser niszczy meszki włosowe, dzięki czemu pozbywamy się problemu na długo. Zimowe zabiegi kosmetyczne tego typu kosztują od 200 złotych za depilację twarzy aż po kilkaset w przypadku nóg, przy czym trzeba je powtarzać kilka razy.

Mezoterapia bezigłowa to kolejny zabieg, który sprawdza się zimą. Jest w pełni nieinwazyjny i od wykonywany za pomocą impulsów elektromagnetycznych. Zimowe zabiegi kosmetyczne wykorzystujące fale nawilżają i regenerują skórę, a także pozwalają pozbyć się przebarwień i zmarszczek oraz fundują cerze lifting. Poza rewitalizacją, mezoterapia pomaga również zredukować ilość tkanki tłuszczowej oraz pozbyć się cellulitu czy rozstępów. Zabieg na wybraną partię ciała kosztuje około 300 złotych i trzeba go powtórzyć około 5 razy.

Autor: Kasia Szulik