Data publikacji:

Skuteczne sposoby na przebarwienia

Przebarwienia są problemem wielu kobiet. Pojawiają się w wyniku nadmiernego opalania, stosowania leków hormonalnych oraz problemów z trądzikiem. Jednak możesz pozbyć się tej niemiłej pamiątki. Przedstawiamy skuteczne sposoby na przebarwienia skóry.

Najlepszym sposobem na uniknięcie przebarwień jest stosowanie odpowiednich kremów z filtrem UV. Jednak kiedy się pojawią, również będziesz w stanie skutecznie sobie z nimi poradzić. Najlepszym okresem na rozprawienie się ze skórnym mankamentem jest sezon jesienno-zimowy. Wówczas Twoja skóra nie będzie narażona na słońce, a tym samym ograniczysz ryzyko pojawienia się kolejnych zmian.

Skóra z przebarwieniami wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Chcąc pozbyć się nieestetycznych plam, musisz pamiętać nie tylko od odpowiednim odżywaniu cery, ale również o stosowaniu środków ułatwiających zmniejszenie ich widoczności.

Skutecznym sposobem na przebarwienia jest stosowanie kosmetyków antybakteryjnych. Pamiętaj, że ślady na Twojej skórze bardzo często mogą znajdować się jeszcze w stadium zapalnym. Stosując antybakteryjne kremy czy mleczka nie tylko ulżysz swojej skórze, ale też pomożesz jej w zagojeniu powstałych podrażnień.

Jeśli przebarwienia są naprawdę duże, warto pomyśleć o ich wybieleniu. W tym pomocne będą specjalne kremy rozjaśniające, które w swoim składzie zawierają m.in. kwas glikolowy, lukrecję czy wyciąg z borówki niedźwiedziej. Jednak ten rodzaj kosmetyków jest skutecznym sposobem na przebarwienia wyłącznie w przypadku regularnego, dłuższego stosowania. Aby nie narazić swojej skóry na dodatkowe podrażnienia (tego rodzaju kremy silnie oddziałują na skórę), przed zastosowaniem kosmetyku powinnaś zrobić próbę uczuleniową.

Chcąc zakamuflować niedoskonałości, powinnaś również wybierać kosmetyki przeznaczonego dla tego typu skóry. Sztyft antybakteryjny i nie zatykający porów będzie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny, obciążający podkład. Jednak mimo tego, że na rynku jest wiele kosmetyków na przebarwienia, żaden z nich nie przyniesie natychmiastowych efektów, ale dopiero przy regulowanym i dłuższym stosowaniu.

Autor: Sylwia Stwora