Data publikacji:

Sprawdzone maseczki na dłonie

Skóra na dłoniach jest szczególnie narażona na podrażnienia i przesuszenia, a ponieważ to właśnie one potrafią zdradzić wiek kobiety, warto zadbać o to, by zawsze były miękkie i delikatne. Sprawdzone maseczki na dłonie z pewnością nam w tym pomogą.

Ponieważ skóra dłoni nie posiada zbyt wielu gruczołów łojowych, chroniąca ją warstwa łoju jest niezwykle cienka. Bardzo łatwo można ją zmyć. Szczególnie, że dłonie kobiet mają częsty kontakt z detergentami, które oprócz tego, że świetnie radzą sobie z brudem, także naruszają to, co powinno chronić nasze ręce.

Suche i zniszczone dłonie najłatwiej odbudować stosując kremy ochronne i nawilżające. O specjalnej pielęgnacji warto pomyśleć również zimą, gdy mróz i wiatr dodatkowo narażają dłonie na podrażnienia. Kosmetyki idealne na tą porę roku powinny przede wszystkim natłuszczać naskórek. Oczywiście o dłonie należy dbać także latem. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się preparaty wzbogacone w filtry UV.

Dobrym rozwiązaniem jest również postawienie na sprawdzone maseczki na dłonie. Tym bardziej, że ich przygotowanie wcale nie jest trudne. Do przyrządzenia jednej z nich wystarczą jedynie cztery łyżki oliwy z oliwek oraz jedno surowe żółtko. Zmieszanymi składnikami dokładnie posmaruj obie dłonie, a następnie owiń je folią spożywczą i ręcznikiem. Po 20 minutach występujące w maseczce witaminy A i E, a także kwasy tłuszczowe i cynk powinny nie tylko doskonale nawilżyć dłonie, ale również zregenerować podrażniony naskórek.

Świetnym sposobem na zmiękczenie skóry dłoni jest także przygotowanie im kąpieli lnianej. Do niewielkiego garnka wlej wodę i dodaj 3 łyżki siemienia lnianego. Całość zagotuj i pozostaw do przestygnięcia. Gdy wywar wystarczająco się przestudzi, zafunduj swoim dłoniom 20-minutową kąpiel.

Wśród sprawdzonych maseczek na dłonie sporą popularnością cieszy się również ta z ugotowanych ziemniaków oraz żółtka. Aby domowy kosmetyk zadziałał, po jego nałożeniu owiń ręce folią. Po 30 minutach skóra powinna być znacznie bardziej wygładzona i nawilżona.

Autor: Sylwia Stwora