Data publikacji:

Najczęstsze błędy w kuracji Anti-Aging

Każda z nas marzy o tym, by w pewnym wieku czas się dla niej zatrzymał. Natura rządzi się swoimi prawami i tak łatwo nie możemy jej oszukać. Cera współczesnych kobiet jeszcze szybciej traci młodość, na co wpływają różne czynniki. Rzuciłaś wyzwanie starzeniu się? Przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane podczas kuracji Anti-Aging.

1. Ochrona przed UVA i UVB

Promieniowanie UV niszczy włókna kolagenowe, przez co skóra traci jędrność i szybciej się starzeje. Dotyczy to jednak CAŁEGO ciała, a nie tylko cery. Wiele Pań nakłada filtry na twarz, ale omija szyję, dekolt czy dłonie (po nich można poznać wiek kobiety). Nakładaj kosmetyki z filtrem na odkryte części ciała.

2. Tylko filtry w podkładzie

Nie ograniczaj się tylko do jednego kosmetyku z filtrem UV. Ochrona w postaci podkładu to stanowczo za mało. W rzeczywistości po całym dniu makijaż jest raczej w kiepskim stanie: fluid ściera się, traci swoje właściwości itp., więc nie blokuje promieniowania. Przed nałożeniem kosmetyków do makijażu zaaplikuj krem z blokerem. W ten sposób skóra będzie zabezpieczona i nawilżona, a makijaż dłużej utrzyma się na cerze.

3. Zmarszczkofobia 

Wiele kobiet, zaślepiona reklamami produktów przeciwzmarszczkowych, skupia się jedynie na kurzych łapkach i pomarszczonych okolicach czoła i ust. Zbytnia koncentracja na zmarszczkach sprawia, że zapominają one o pozostałych problemach starzejącej się skóry: utracie elastyczności, opadających powiekach czy pojawiających się przebarwieniach. Jeden problem zwalczysz, a trzy pozostałe i tak zdradzą Twój wiek. Działaj kompleksowo.

4. Działanie tylko powierzchowne

Skóra jest organem, takim jak nerki czy wątroba. Większość procesów zachodzi w warstwach głębokich, do których nie docierają kosmetyki. Najlepszym lekarstwem na starość jest zdrowy styl życia. Krem nawilżający będzie nic nie wart, jeśli Ty będziesz odwodniona.

5. Ciężki makijaż

Makijaż potrafi zdziałać cuda, ale nie cofnie czasu. Nie przesadzaj z podkładem i korektorem - wbrew dobrym intencjom gruba warstwa kosmetyków podkreśli zmarszczki zamiast je ukryć (osadzą się w załamaniach, tworząc brzydkie, widoczne bruzdy). Dojrzałe gwiazdy Hollywood posiłkują się drogimi zabiegami, pracą profesjonalistów i Photoshopem.

6. Peelingowe maratony

Ścieranie martwego naskórka jest ważne. Kosmetyki lepiej wnikają w "żywą" skórę. Ponadto to jeden z ważniejszych zabiegów stymulujących odnowę. Ważniejszy, ale nie jedyny. Zbyt częste stosowanie ostrych peeliengów nie przyniesie efektów. Jeżeli chcesz na co dzień wykonywać w domu zabieg, to stawiaj na delikatniejsze kwasy i peelingi enzymatyczne. Silniejsze kuracje wykonuj rzadziej, najlepiej konsultując się wcześniej z kosmetyczką i/lub dermatologiem (więcej o kwasach dowiesz się TUTAJ).

Autor: Paulina Staruszniak