Data publikacji:

Szminka czyni cuda. Jak się malować?

Pięknie pomalowane usta połączone z delikatnym makijażem oczu to recepta na seksowny i zmysłowy look. Dzięki znajomości kilku trików szminka doda ustom blasku i objętości.

Jak malować usta szminką?

Szminka prezentuje się najlepiej na gładkich i zadbanych ustach, więc regularna pielęgnacja powinna wejść Ci w nawyk. Na co dzień warto stosować ochronny sztyft, który uchroni usta przed utratą wody i szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Raz na jakiś czas dobrze również zrobić peeling ust, korzystając z miękkiej szczoteczki lub wmasowując w nie odrobinę cukru.

Kolejnym trikiem pielęgnacyjnym są maseczki. Świetnie sprawdzi się nałożenie na wargi miodu, który po 10 minutach można zmyć lub zlizać. Alternatywą może być naniesienie na nie grubej warstwy kremu lub sztyftu ochronnego, którą należy usunąć po upływie kilku minut. Na tak przygotowanych ustach szminka będzie wyglądać zjawiskowo.

Przystępując do makijażu upewnij się, że usta są idealnie gładkie, a następnie oprósz je odrobiną pudru, by kolor utrzymał się na dłużej. Jeśli szminka jest matowa i w odczuwalny sposób „ściąga” usta po nałożeniu, puder lepiej zastąpić warstwą bezbarwnej pomadki, która uchroni je przed pierzchnięciem.

Kolejnym krokiem jest obrysowanie ust konturówką w odcieniu naturalnym lub takim jak szminka – dzięki temu wydadzą się pełniejsze. Jeśli chcesz je powiększyć, poprowadź kreskę tuż nad naturalnym konturem ust tak, by stykała się z ich linią od zewnątrz.

Na tak pomalowane usta nałóż pomadkę korzystając z pędzelka, zaczynając od kącików w kierunku ich środka. Usta staną się pełniejsze, jeśli szminka, której używasz, będzie mieć w składzie miętę, chili lub inny składnik, dzięki któremu lekko napuchną i nabiorą koloru.

W optycznym powiększeniu ust pomoże również nałożenie błyszczyka na ich środek, rozświetlenie skóry tuż nad środkiem górnej wargi oraz nałożenie podkładu wokół ust, co wyostrzy ich kontury.

Autor: Kasia Szulik