Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: Intensywnie Matująca Emulsja do Twarzy Pharmaceris T

Zmatowienie, redukcja doskonałości i wygładzenie skóry to podstawowe obietnice składane przez producenta kosmetyku. Sprawdziłyśmy, jak w praktyce sprawdza się Intensywnie Matująca Emulsja do Twarzy Pharmaceris T.

Emulsja z trądzikowej linii marki jest przeznaczona do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej ze skłonnością do pojawiania się wyprysków i zaskórników. Jej składniki maja regulować pracę gruczołów łojowych, a także zapobiegać powstawaniu niedoskonałości i zwężać pory. Za powyższe efekty odpowiadają formuły Pore Diminish i Hydructor. Olej z pestek jabłka oraz glucam mają zapewniać wyraźne wygładzenie skóry (według producenta nawet o 91% w stosunku do stanu wyjściowego). Witamina B3 przyspiesza proces regeneracji naskórka, a także ją rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry.

Lekka, kremowo-żelowa konsystencja kosmetyku ma zapobiegać zatykaniu się porów oraz zapewniać dobre nawilżenie skóry.

Jak wskazuje nazwa, intensywnie matująca emulsja do twarzy Pharmaceris T powinna przede wszystkim zapobiegać nadmiernemu wydzielaniu sebum. Rzeczywiście, po nałożeniu twarz staje się matowa prawie natychmiast, ale efekt nie utrzymuje się długo. Skóra zaczyna się świecić już po kilku godzinach, a po dotknięciu na dłoni pozostaje tłusta smuga. Kiepskiego działania kosmetyku nie tłumaczą również czynniki zewnętrzne, ponieważ był testowany zimą, gdy twarz wytwarza mniej sebum, więc jego ograniczenie powinno być łatwiejsze.

Zmatowienie nie zdaje egzaminu, ale matująca emulsja do twarzy Pharmaceris T rzeczywiście sprawia, że wyprysków jest mniej, choć trzeba brać pod uwagę, że w okresie jesieni i zimy niedoskonałości generalnie pojawiają się rzadziej. Na plus preparatu można zapisać autentyczne i długotrwałe wygładzenie cery, ale po miesiącu stosowania nie ma mowy o widocznym zwężeniu porów. Matująca Emulsja do Twarzy Pharmaceris T radzi sobie dobrze z odpowiednim nawilżeniem problemowej skóry i ujednoliceniem jej kolorytu, choć w moim przypadku nie zdołała jej rozjaśnić.

Od kosmetyku oczekiwałam przede wszystkim zmatowienia i właśnie na tym polu zawiódł najbardziej, w związku z czym ocena nie może być wysoka. Być może jego działanie będzie lepsze w przypadku drobnych problemów z przetłuszczaniem i niedoskonałościami, ale z pewnością nie poleciłabym go posiadaczkom cery tłustej. Matująca Emulsja do Twarzy Pharmaceris T jest dostępna w cenie 25-30 złotych.

Autor: Kasia Szulik