Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: krem Ziaja 30+ z kwasem hialuronowym

Ziaja zjednuje sympatię klientek szerokim asortymentem i przystępnymi cenami, jednak czy kosmetyk za niecałe 10 złotych jest w stanie zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację? Tym razem bierzemy pod lupę krem Ziaja 30+ z kwasem hialuronowym.

Zgodnie z deklaracją na opakowaniu, krem Ziaja 30+ ma spełniać szereg zadań, przy czym głównym, wynikającym z obecności kwasu hialuronowego w jego składzie, jest głębokie nawilżanie. Ponadto kosmetyk powinien wygładzać zmarszczki, zmiękczać skórę, opóźniać procesy starzenia, a także wspomagać regenerację skóry oraz chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem UV za sprawą filtra SPF.

Kosmetyk jest dedykowany posiadaczkom cery suchej i normalnej, choć, jak wynika z naszego testu, nadaje się również dla cery tłustej i mieszanej. Wprawdzie nie matuje, ale też nie zwiększa produkcji sebum.

Krem Ziaja 30+ ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Tuż po aplikacji skóra jest błyszcząca, ale puder lub podkład z łatwością niwelują ten efekt. Podstawowe działanie kosmetyku jest zgodne z prawdą – krem Ziaja 30+ rzeczywiście zapewnia skórze dobry poziom nawilżenia i wyraźnie ją wygładza. Jeśli nałożymy go tylko rano i pominiemy wieczorną aplikację kremu na noc, skóra pozostaje w dobrej kondycji również następnego dnia. Nie mając zmarszczek trudno zweryfikować przeciwstarzeniowe działanie kosmetyku, ale biorąc pod uwagę, że dobre nawilżenie to najlepsza profilaktyka można zakładać, że krem również spełni swoje zadanie. Ochrona przed promieniowaniem słonecznym przy filtrze SPF 6 jest co najwyżej symboliczna – nawet zimą powinna wynosić przynajmniej SPF 15.

Ostatnim plusem kosmetyku jest cena, która waha się między 8 a 10 zł w zależności od drogerii. Niewielki koszt z pewnością zachęca do przetestowania kremu - jeśli efekty nas nie zadowolą, strata będzie niewielka.

Autor: Kasia Szulik