Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: płyn micelarny Mixa

Opinia najlepszego płynu micelarnego na polskim rynku najczęściej pojawia się w kontekście kosmetyku marki Bioderma, jednak firma Mixa wypuściła produkt, który z powodzeniem dorównuje mu pod kątem działania i jest dostępny w niższej cenie. Płyn micelarny Mixa zdał nasz test na piątkę z plusem.

Staranny demakijaż i oczyszczanie to podstawa pielęgnacji, którą wiele z nas opiera na płynie micelarnym. Ten kosmetyk nadaje się do oczyszczanie twarzy i oczu, a w razie potrzeby może zastąpić tonik. Za jego działanie odpowiadają micele, czyli cząstki pochłaniające z naskórka brud i tłuszcz, równocześnie nie naruszając jego bariery hydrolipidowej i łagodząc podrażnienia.

Płyn micelarny Mixa został dodatkowo wzbogacony o ekstrakt z róży o właściwościach kojących oraz witaminę B5 (D-panthenol), który również łagodzi podrażnienia i przywraca równowagę skóry. Te dodatki maja ścisły związek z przeznaczeniem kosmetyku, który jest dedykowany skórze bardzo wrażliwej i reaktywnej. W jego składzie nie znajdziemy także parabenów i alkoholu.

Obietnica producenta rzeczywiście się sprawdza. Płyn micelarny Mixa dobrze usuwa makijaż, nie drażni oczu i nie pozostawia na twarzy tłustego filmu ani nie powoduje uczucia ściągnięcia. Po jego użyciu skóra jest wyraźnie odświeżona i rozjaśniona, bez plam czy zaczerwienień wywołanych nadwrażliwością. Krem można nałożyć już po krótkiej chwili, ponieważ resztki płynu bardzo dobrze się wchłaniają. Usunięcie całego makijażu wymaga zużycia od 2 do 3 wacików, ale prawdą jest również, że można go zmyć bez pocierania. Płyn radzi sobie nawet z bardzo gęstym tuszem do rzęs.

Pewne zastrzeżenia może budzić sposób aplikacji. Płyn micelarny Mixa jest zamknięty w butelce z pompką, która niestety utrudnia precyzyjne nałożenie go na wacik. Jeśli ustawimy go w złym miejscu sporo kosmetyku może się rozlać i zmarnować. Z drugiej strony, takie opakowanie to ukłon Mixy w kierunku zachowania większej higieny kosmetyku. Pompka uniemożliwia skórze bezpośredni kontakt z płynem w butelce, dzięki czemu pozostaje sterylny i nie jest narażony na zanieczyszczenia.

Na koniec kolejny plus, czyli cena – płyn micelarny Mixa o pojemności 200 ml kosztuje od około 15 do 20 złotych, w zależności od sklepu. 250 ml płynu micelarnego Bioderma to wydatek rzędu 30-40 złotych.

Autor: Kasia Szulik