Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: sypki puder matujący IsaDora

Jest remedium na świecącą skórę, które warto mieć pod ręką, zwłaszcza latem. Sypki puder matujący IsaDora to pod wieloma względami wzorcowy kosmetyk eliminujący błyszczenie, choć część jego cech nie związanych z upiększaniem skutecznie zniechęca do stosowania.

Sypki puder matujący IsaDora, występujący w trzech odcieniach, szybko i łatwo eliminuje błyszczenie, ale efekt zmatowienia jest subtelny i nie pozbawia cery naturalnego blasku. Po aplikacji twarz ma ładne, jedwabiste wykończenie. Konsystencja pudru jest wyjątkowo lekka i delikatna. Niektóre kosmetyki tego typu po dłuższym stosowaniu mogą się zbrylać i zbijać w nieestetyczne grudki, ale w tym przypadku udało się tego uniknąć. Ta zaleta jest po części wadą, ponieważ sypki puder matujący IsaDora bardzo łatwo wydostaje się z pojemnika, przez co przy nieostrożnej aplikacji można zmarnować sporo pyłku. Nakładania pudru na pędzel nie ułatwiają również duże rozmiary opakowania, którego średnica liczy ok. 10 cm, czyli znacznie mniej niż rozstaw włosia standardowego pędzla.

Kolejnym minusem pudełka jest jego konstrukcja. Sypki puder matujący IsaDora ma wyjątkowo uciążliwą w użytkowaniu pokrywkę, która bardzo trudno się zamyka. W teorii powinna działać na docisk, ale zaczepy „zaskakują” dopiero po długim i żmudnym przyciskaniu i kręceniu pokrywką. W międzyczasie łatwo o wysypanie pudru z pojemnika, który w najlepszym wypadku wnika w gąbeczkę, a w najgorszym osadza się na całej podstawie, mocno ją brudząc. Sporo do życzenia pozostawia również sam aplikator wykonany z taniej pianki z naszytym uchwytem, który urwał się zaledwie po kilku użyciach.

Wyjątkowo nieudane opakowanie kosmetyku skutecznie zniechęca do jego stosowania, choć sypki puder matujący IsaDora radzi sobie bardzo dobrze z zadaniem podstawowym, czyli eliminacją błyszczenia. Paradoksalnie, w tym wypadku znacznie lepiej sprawdziłoby się opakowanie testowe, czyli niewielki flakonik przypominający pieprzniczkę, dzięki któremu można łatwo i szybko nałożyć na pędzel precyzyjną ilość kosmetyku. Niska ocena opakowania nie zmienia ogólnej oceny produktu, która jest dobra, nawet pomimo wysokiej ceny. Sypki puder matujący IsaDora kosztuje około 70 zł za opakowanie liczące 18 gramów. W naszej klasyfikacji dostaje 7/10 punktów.

Autor: Kasia Szulik