Data publikacji:

Testujemy kosmetyki: tusz do rzęs IsaDora Build-Up Mascara Extra Volume

Producent gwarantuje, że nowy tusz marki IsaDora doda fenomenalnej objętości nawet najdelikatniejszym rzęsom. Czy rzeczywiście tak jest?

Tusz IsaDora Build-Up Mascara Extra Volume od razu przyciąga uwagę na półce z kosmetykami tej marki dzięki czerwonej końcówce. Opakowanie jest wyraźnie kanciaste, co jednak nie wpływa na wygodę aplikacji. Szczoteczka ma klasyczny kształt, spotykany u większości tuszy - krótkie włosie gęsto i równomiernie otacza jej końcówkę, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę, że kosmetyk ma przede wszystkim pogrubiać, a nie wydłużać rzęsy.

Przejdźmy do oceny właściwości. Zgodnie z deklaracjami producenta, tusz IsaDora Build-Up Mascara Extra Volume ma zwiększać gęstość rzęs i dodawać im objętości, co niewątpliwie mu się udaje. Posiadaczki bardzo krótkich, delikatnych i przerzedzonych rzęs natychmiast zauważą różnicę - włoski są zdecydowanie, gęstsze, grubsze, a także dłuższe, co jest naturalną konsekwencją zwiększenia ich objętości. Tusz IsaDora Build-up Mascara Extra Volume jest bardzo gęsty i dobrze przylega do szczoteczki, dzięki czemu praktycznie nie postawia grudek na włoskach, jednak może je sklejać. Bu uzyskać optymalny efekt w przypadku szczególnie rzadkich i drobnych rzęs, najlepiej nałożyć na włoski co najmniej dwie warstwy kosmetyku, w odstępie kilku minut między jedną a drugą aplikacją. Gdy tusz wyschnie i stwardnieje włoski można zmierzwić palcami, by je porozdzielać.

Tusz IsaDora Build-Up Mascara Extra Volume jest bardzo trwały – utrzymuje się na rzęsach nawet do 10 godzin, choć po dłuższym czasie widać, że chwilowy efekt wydłużenia ewidentnie słabnie, ale objętość pozostaje zadowalająca. Dużym plusem kosmetyku jest również fakt, że jest bardzo trwały i się nie osypuje. Ta zaleta może jednak okazać się wadą podczas mycia, ponieważ tusz wyjątkowo trudno usunąć zwykłym płynem do demakijażu. Z tym zadaniem znacznie lepiej radzi sobie preparat do usuwania makijażu wodoodpornego. Tusz IsaDora Build-Up Mascara Extra Volume zdecydowanie nie nadaje się dla posiadaczek wrażliwych oczu.

Cena tuszu mieści się standardzie dla kosmetyków tego typu – w drogerii stacjonarnej kupimy go za około 50 zł, a w internecie jest o 10 złotych tańszy. Jeśli więc szukasz kosmetyku skupionego przede wszystkim na zwiększeniu objętości rzęs, tusz IsaDora Build-Up Mascara Extra Volume powinien spełnić te oczekiwania.

Autor: Sylwia Stwora