Data publikacji:

W jaki sposób pielęgnować skórę wokół oczu?

Pojawienie się wokół oczu tzw. „kurzych łapek” to dramat dla niejednej kobiety. Traktowane jako oznaka starzenia się są kamuflowane różnorakimi sposobami. A tak niewiele trzeba, aby im zapobiec. W jaki sposób pielęgnować skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu zasługuje na szczególną pielęgnację ze względu na swoją wysoką wrażliwość. Nie raz przekonałaś się, że wystarczy nieprzespana noc, aby mieć problem z opuchlizną wokół powiek. Im mniejsza elastyczność skóry w tej części twarzy, tym większe szanse na powstanie zmarszczek czy podrażnień.

Musisz pamiętać, że okolice oczu wymagają wsparcia w utrzymywaniu właściwej elastyczności, dlatego powinnaś przywiązać dużą uwagę do rodzaju stosowanych kosmetyków. Pomocą w regeneracji włókien kolagenowych są kosmetyki zawierające aminokwasy. Ponadto stosowane przez Ciebie kremy czy preparaty do demakijażu powinny dodatkowo właściwie nawilżać i natłuszczać. Wprawdzie dopuszczalna jest pielęgnacja powiek tym samym kremem, który stosujesz do twarzy. Jednak stosowany przez Ciebie kosmetyk musi zawierać cenne dla okolic powiek składniki (m.in. witaminy A i E oraz antyoksydanty). W przypadku ich braku powinnaś sięgnąć po specjalistyczny kosmetyk do oczu.

W jaki sposób pielęgnować skórę wokół oczu i jednocześnie nie rezygnować z tuszu do rzęs? Makijaż w ciągu dnia nie jest zagrożeniem dla powiek. Jednak nie oczyszczenie oczu z pozostałości tuszu czy cieni odbije się negatywnie na kondycji skóry na tym obszarze, dlatego skuteczny demakijaż powinien stać się Twoim wieczornym rytuałem. W połączeniu ze stosowaniem odpowiednich kremów zapewnisz swojej skórze właściwe odżywienie i nawilżenie.

Natomiast, jeśli zdarzy Ci się obudzić z opuchniętymi powiekami, ukojenie przyniosą Ci maska hydrożelowa i żel ze świetlikiem. Warto, abyś na wszelki wypadek miała je w kosmetyce.

Autor: Sylwia Stwora