Data modyfikacji:

Weselny niezbędnik panny młodej 2016

Choć panny młode przed swoim wielkim dniem zazwyczaj korzystają z usług profesjonalnych wizażystek, to po wielu godzinach odbierania życzeń, szalonych tańcach i po licznych chwilach wzruszeń nasz wygląd może wymagać kilku poprawek. Czego nie może zabraknąć w weselnym niezbędniku panny młodej?

Szminka lub błyszczyk

Podczas pocałunków z panem młodym, jedzenia oraz picia makijaż naszych ust może znacząco ucierpieć. Niezbędnik panny młodej powinien zatem zawierać błyszczyk bądź szminkę, z pomocą których szybko naprawimy wszelkie niedoskonałości.

Bibułki matujące

Bibułki matujące to prawdziwy „must have”, jeśli chodzi o weselny niezbędnik panny młodej. To właśnie one uratują nas w momencie nadmiernego rozświetlenia skóry naszej twarzy i zaoszczędzą nam dzięki temu dokładania większej ilości pudru.

Bezbarwny lakier

Bezbarwny lakier wbrew pozorom może okazać się bardzo przydatny – wszystkie znamy sposób powstrzymania oczka w rajstopach za jego pomocą. Taki kosmetyk może się także przydać do przyklejenia kryształka bądź cekina, który odpadł z naszej weselnej kreacji.

Lakier w kolorze manicuru

Niezbędnik panny młodej powinien zawierać także lakier do paznokci w kolorze jej ślubnego manicuru. W razie odprysków będziemy mogły z jego pomocą szybko zamaskować rzucające się w oczy ubytki.

Antyperspirant

Po wielu godzinach zabawy przyjemnego uczucie odświeżenia dostarczy nam antyperspirant. Warto jednak zrezygnować ze zwykłego dezodorantu (jego zapach może źle komponować się z perfumami) na rzecz antyperspirantu w kulce bądź chusteczek dezodorujących.

Perfumy

Choć obecne perfumy charakteryzują się wielogodzinną trwałością, to każda kobieta podczas całonocnej zabawy z radością odświeży swój zapach. Można specjalnie na ten dzień zakupić niewielki flakonik ulubionych perfum bądź mgiełkę zapachową, idealną do schowania w torebce.

Mydło w kostce

Mydło w kostce bądź wazelina przyda się nam przy zaciętym suwaku w sukni ślubnej bądź w sukience druhny. Wystarczy ostrożnie nasmarować zamek mydłem, aby znowu zaczął działać.

Miętówki

Świeży oddech to podstawa na każdym weselu, zatem w kosmetyczce panny młodej warto zawczasu ukryć paczkę tic – tacków, miętówek czy płyn do płukania ust. Zrezygnujmy natomiast z gum – ich żucie jest nieeleganckie, a także z pasty do zębów, którą mogłybyśmy nieopatrznie pobrudzić sukienkę.

Lakier i wsuwki do włosów

Choć fryzjerka bez wątpienia dołoży wszelkich starań, aby nasza fryzura wyglądała perfekcyjnie przez wiele godzin, to misterne upięcie może niestety nie wytrzymać całej nocy zabawy. W takim momencie sytuację mogą uratować wsuwki i odrobina lakieru – z ich pomocą ujarzmimy niesforne kosmyki, a fryzura będzie wyglądała jak nowa.

Co jeszcze warto mieć ze sobą?

W weselnym niezbędniku na wszelki wypadek warto również ukryć parę rajstop na zmianę, tabletki przeciwbólowe, tabletki na problemy z żołądkiem oraz tampony - nie wiemy przecież, co może nas w tym dniu zaskoczyć. Przydać się nam może także pilniczek, chusteczki odplamiające i plastry na odcisk. Nie zapomnijmy również o szczotce do włosów.

Autor: Sylwia Stwora