Data publikacji:

Co to znaczy lakier hybrydowy?

Odkąd lakiery hybrydowe do paznokci pojawiły się w salonach kosmetycznych kobiety straciły dla nich głowę. To dlatego ten sposób na manicure na stałe zagościł już nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w domach. Lakiery odznaczają się niezwykłą trwałością, dzięki której przez długi czas możesz cieszyć się perfekcyjnym wyglądem paznokci. Co to znaczy lakier hybrydowy i dlaczego jest tak odporny na uszkodzenia? Sprawdź, dlaczego warto się nim zainteresować!
Hybrydowy lakier do paznokci

Hybrydowy lakier do paznokci – co to jest?

Chyba nie ma kobiety, która nie słyszałaby o manicurze hybrydowym. Salony kosmetyczne reklamują go jako najlepszą metodę zabarwiania płytki paznokcia, a klientki entuzjastycznie to potwierdzają. Co to znaczy lakier hybrydowy? To połączenie tradycyjnego lakieru oraz lakierów żelowych. Chociaż wygląda on jak dobrze wszystkim znany lakier, w rzeczywistości ma zupełnie inny skład. Dzięki temu po utwardzeniu wyróżnia się nadzwyczajną trwałością, a ponieważ jest mocno napigmentowany, odznacza się również niezwykłą intensywnością barw.
Lakiery hybrydowe – co to takiego pod względem chemicznym? Złożone są z syntetycznych polimerów, jednak ich dokładny skład jest zależny od producenta. Standardowe hybrydy zawierają najczęściej ftalan, toluen i formaldehyd, które mogą uczulać, jednak żeby móc trafiać ze swoimi kosmetykami do różnych grup klientek, producenci zaczęli wprowadzać również opcje bezpieczniejsze dla alergiczek. Warto szukać przyjaznej im receptury.

Czym różni się lakier hybrydowy od tradycyjnego?

Trudno będzie ci do końca zrozumieć, co to znaczy lakier hybrydowy, jeśli nie porównasz go z tradycyjnymi produktami, które latami gościły w naszych domach i salonach kosmetycznych. Z praktycznego punktu widzenia najważniejszą różnicą między nimi jest sposób aplikacji.
Na pewno wielokrotnie malowałaś paznokcie i wystarczył ci do tego jedynie charakterystyczny pędzelek przytwierdzony do zakrętki. Jeśli jednak chcesz skorzystać z zalet nowoczesnego rozwiązania jakim jest hybryda, potrzebna ci będzie specjalna lampa LED lub UV, której promienie są niezbędne przy tego typu zabiegu manicure. Co to znaczy? Lakier hybrydowy nie jest w stanie samodzielnie wyschnąć na powietrzu, dlatego potrzebuje wspomagania światła ultrafioletowego. Chociaż wydaje się to dodatkową niedogodnością, w rzeczywistości jest okolicznością, którą możesz wykorzystać, żeby osiągnąć ciekawsze efekty i starannie dopracować cały zabieg.

Zalety lakieru hybrydowego

Największym plusem nowoczesnych lakierów hybrydowych jest ich trwałość, która przekłada się na brak nieestetycznych zarysowań i odprysków. Nic tak nie szpeci paznokci jak widoczne uszkodzenia lakieru, które sprawiają wyjątkowo nieporządne wrażenie. Jeśli zależy ci na prezencji, wybieraj manicure hybrydowy. Pożądany efekt może utrzymywać się nawet 3-4 tygodnie, a ty w tym czasie nie musisz robić nic, by poprawić stan paznokci.
Chcesz się przekonać, co to znaczy błyskawiczne wysychanie? Wybierz lakier hybrydowy! Dzięki zastosowaniu lamp UV lub LED możesz liczyć nie tylko na trwały, ale także na szybki rezultat. Już nie musisz obawiać się, że dotkniesz świeżo pomalowanego paznokcia, niwecząc swoją pracę. Przede wszystkim jednak możesz pracować nad manicure’em tak długo, jak potrzebujesz, a dopiero gdy będziesz zadowolona z efektu, przystąpisz do utwardzania. To świetna wiadomość dla każdej kobiety, która lubi eksperymentować z ciekawymi wzorami. Chcesz zacząć przygodę z manicure’em hybrydowym? Skorzystaj z gotowych zestawów dla początkujących.

Jakich kosmetyków potrzebujesz, żeby wykonać manicure hybrydowy?

Mimo wielu zalet lakierów hybrydowych, nie da się ukryć, że z ich nakładaniem wiążą się również pewne niedogodności. Najłatwiej jest udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, jednak chcąc wykonać manicure w pełni samodzielnie, musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i kosmetyki. Zanim zaczniesz nakładać lakier zadbaj o odpowiednią bazę, która przygotuje paznokieć na przyjęcie koloru. Co to jest baza pod lakier hybrydowy i do czego służy? Przede wszystkim zwiększa ona przyczepność, dzięki czemu kolor utrzyma się dłużej, dodatkowo wyrównuje płytkę paznokcia, a także chroni ją przed uszkodzeniem czy przebarwieniem. Ideałem będzie baza o działaniu odżywiającym i wzmacniająca paznokcie. Istnieją również kosmetyki, które pozwolą ci przedłużyć płytkę, dzięki czemu osiągniesz jeszcze piękniejsze rezultaty.
Chcąc stworzyć nienaganny manicure, musisz również zaopatrzyć się w specjalny top, którego nakładanie jest ostatnim z kilku etapów, które doprowadzą cię do upragnionego rezultatu. To dzięki kosmetykom typu top coat można cieszyć się jeszcze większą trwałością lakieru. Od nich zależy też czy wykończenie będzie matowe, czy błyszczące, wybór należy do ciebie.

Lampa do lakieru hybrydowego

Co to znaczy, że lampa utrwalająca lakier hybrydowy generuje światło UV lub LED i czy nie jest ono niebezpieczne dla oczu lub dłoni? Lampy działają dzięki specjalnym świetlówkom emitującym światło ultrafioletowe niewidzialne dla oka lub diodowe, które jest dla nas dostrzegalne. Rozpraszają je one równomiernie na całą płytkę paznokcia, utwardzając w ten sposób lakier. Lampy nie są szkodliwe dla zdrowia, emitowane promieniowane jest porównywalne z tym, którego dostarcza nam słońce, wystarczy więc użyć odpowiedniego kremu z filtrem.
Wybór dobrej lampy do lakieru hybrydowego jest bardzo istotny. W profesjonalnych gabinetach znajdziesz nowoczesne lampy LED, ponieważ są one niezwykle trwałe – są w stanie wytrzymać codzienną pracę przez kilka lat. Działają bardzo szybko, na efekt utwardzenia nie będziesz musiała czekać dłużej niż 30 sekund. Niestety, nie działają one na wszystkie lakiery.
W domowych warunkach doskonale sprawdzają się lampy UV, które są idealne do sporadycznego używania. Zazwyczaj na efekty ich działania trzeba czekać około 2-3 minuty. Ich największą zaletą jest niewygórowana cena.

Usuwanie lakieru hybrydowego

Hybryda na płytce wygląda elegancko i profesjonalnie, jednak jej wadą jest trudność usunięcia, gdy przychodzi na to pora. Co to dokładnie znaczy? Lakier hybrydowy wymaga specjalnych zabiegów przy próbach pozbycia się go z paznokci, w przeciwnym razie można poważnie je uszkodzić. To jedna z ważniejszych różnic między tradycyjnym lakierem a hybrydą.
Kiedy na paznokciach pojawiają się odrosty, to znak, że czas odnowić manicure. Możesz wtedy udać się do swojego salonu kosmetycznego lub przeprowadzić zabieg usuwania lakieru w domu. Są na to dwa podstawowe sposoby – przy pomocy frezarki lub acetonu. Najważniejsze, by nie zdrapywać ani nie odrywać na siłę warstwy lakieru. Niewskazane jest również używanie metalowych narzędzi, które mogą uszkodzić płytkę.
Jeśli lubisz zabawy z paznokciami, możesz zaopatrzyć się we własną frezarkę, która jest bardzo wygodnym narzędziem, oferującym wiele możliwości, w tym także usuwanie hybrydy. Do tego zabiegu potrzebny będzie frez stożkowy, którym delikatnie, na niskich obrotach, w kilka minut zetrzesz warstwę lakieru. Stosując tę metodę, trzeba bardzo uważać, żeby nie uszkodzić paznokcia.
Osoby szukające łatwiejszego sposobu, mogą wykorzystać zwykły aceton. Przed zmywaniem lakieru należy posmarować skórki oliwką, której zadaniem jest ich ochrona. Następnie trzeba spiłować bloczkiem polerskim warstwę topu i na tak przygotowaną płytkę nałożyć waciki nasączone acetonem. Żeby się trzymały, owiń je folią. Po odczekaniu około 10 minut wystarczy drewnianym patyczkiem usunąć warstwę lakieru i dodatkowo przemyć paznokieć tak zwanym odtłuszczaczem, czyli cleanerem.
Autor: Natalia Dymarczyk