Data publikacji:

Jaki lakier do paznokci jest najtrwalszy?

Chcesz zrobić coś dla siebie i padło na nowy manicure. Chcesz, żeby był nie tylko piękny, ale również trwały, żeby nie odpryskiwał po zaledwie kilku dniach. Jaki lakier do paznokci jest najtrwalszy, a jaki jest najwygodniejszy w aplikacji? Jakie są różnice między lakierem hybrydowym a winylowym? I wreszcie, co zrobić, aby utrzymać piękne paznokcie jak najdłużej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule! Zapraszamy do lektury!
Woman applying gel hybrid polish using UV lamp. Beauty wellness spa treatment concept

Jaki lakier do paznokci jest najtrwalszy?

Lakier hybrydowy to obecnie bez wątpienia najtrwalszy lakier do paznokci dostępny na rynku. Jednym z głównych czynników wpływających na trwałość lakieru hybrydowego jest wykorzystywana technologia utwardzania UV/LED. W porównaniu do tradycyjnych lakierów, trwały lakier hybrydowy tworzy powłokę, która jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zarysowania, uderzenia czy nawet częsty kontakt z wodą podczas wykonywania codziennych czynności. Powłoka powstaje przy wykorzystaniu specjalnych lamp do utwardzania UV lub LED i w dodatku składa się ona z 3 warstw. Powłoka hybrydowa utrzymuje się na paznokciach ok. 3 tygodni.
Warto zwrócić również uwagę na to, że lakiery hybrydowe, które są cenione za swoją trwałość, nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem dla każdego. Jeżeli paznokcie są łamliwe, rozdwojone lub osłabione w inny sposób, to należy rozważyć użycie innego lakieru. Innym przeciwwskazaniem może być alergia lub nadwrażliwość skóry na substancje znajdujące się w składzie lakierów hybrydowych.
Czytaj również: Najlepsze lakiery hybrydowe
Podsumowując, lakier hybrydowy to bez wątpienia bardzo trwały lakier do paznokci, ale przed użyciem warto zwrócić uwagę na to, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego aplikacji. Będzie trzeba rozważyć inne rozwiązanie? Jakie? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Trwały lakier do paznokci winylowy – trwały lakier do paznokci bez lampy!

Trwały lakier do paznokci winylowy to doskonała alternatywa dla lakierów hybrydowych. Charakteryzuje się dużą trwałością, a dzięki wykorzystaniu polimerów winylowych w składzie jest również bardziej elastyczny i lepiej przylega do paznokcia. Zmniejsza to ryzyko złamania, pęknięcia lub odpryśnięcia. Na pewno nie jest to tak trwały lakier do paznokci jak hybryda, ale gwarantuje 7–10 dni bez odpryskiwania, co również jest bardzo dobrym wynikiem.
Lakier hybrydowy co prawda zapewnia trwałość na kilka tygodni, jednak wymaga użycia lampy UV/LED. Nie jest to więc opcja na dobry lakier do paznokci bez lampy. W niektórych przypadkach korzystanie z lamp może wysuszać skórę wokół paznokci oraz same paznokcie czy nawet powodować niepożądane reakcje alergiczne skóry. Manicure hybrydowy to również większy koszt – zarówno w przypadku, jeżeli zdecydujesz się na wykonanie takiego manicure'u samodzielnie, jak i w salonie kosmetycznym. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie trwały lakier do paznokci bez lampy. Lakier winylowy zapewnia łatwą aplikację, a ponieważ nie wymaga użycia lampy, schnie znacznie szybciej, co dla niektórych jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem.

Kupiłaś lakier do paznokci? Trwały lakier też może odprysnąć. Sprawdź, czego nie przetrwa nawet najbardziej trwały lakier do paznokci

Lakier hybrydowy to bez wątpienia najbardziej trwały lakier do paznokci dostępny na rynku, ale nawet on nie jest niezniszczalny. Są czynności, których absolutnie nie wolno wykonywać, jeżeli zależy ci na pięknych i trwałych paznokciach przez wiele dni. Nie należy sprzątać bez nałożonych rękawiczek. Podczas sprzątania wykonuj różne czynności w rękawiczkach, na przykład szorowanie czy ścieranie, które mogą przyczyniać się do uszkodzenia powłoki lakieru. Ponadto paznokcie są wówczas narażone na kontakt z różnymi przyrządami czy narzędziami, jeżeli wykonujesz prace np. w ogrodzie. Również zbyt częsty kontakt z detergentami, np. podczas zmywania naczyń czy prania, może przyczynić się do powolnego niszczenia lakieru. Podobny efekt może wystąpić po wizycie na basenie, gdzie woda jest intensywnie chlorowana.
Hybryda to supertrwały lakier do paznokci, ale przed wykonaniem manicure'u trzeba najpierw zadbać o płytkę paznokcia, ponieważ na osłabionej czy zniszczonej lakier zwyczajnie będzie się słabo trzymał. W takim celu należy regularnie stosować kremy nawilżające zawierające witaminy A, E oraz B5, a także składniki nawilżające, takie jak np. gliceryna czy masło shea. Istnieją również specjalne olejki do paznokci, które nawilżają oraz wzmacniają paznokcie. Do takich olejków zaliczamy olejek jojoba, migdałowy czy ten z drzewa herbacianego.
Przed nałożeniem lakieru należy również pamiętać, aby wcześniej dobrze oczyścić paznokcie, usuwając wszelkie pozostałości po kremach, olejkach czy starym lakierze. Można to zrobić specjalistycznym płynem lub po prostu acetonem. Należy również usunąć skórki, co nie tylko poprawi estetykę, ale również sprawi, że lakier będzie lepiej przylegał do płytki paznokcia. Przed nałożeniem lakieru należy również przyciąć paznokcie do pożądanej długości oraz je spiłować.
Najtrwalsyz lakier do paznokci FAQ
Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?
Każdy lakier pokryj bezbarwną bazą, która przedłuży jego trwałość. Wszelkie prace domowe wykonuj w rękawiczkach.
Jak uzupełnić odpryski lakieru?
Nawet trwałe lakiery mogą mieć odpryski! Aby uzupełnić odpryski, najlepiej zmyć wcześniej położony lakier i nałożyć go na nowo. Możesz także namalować na paznokciu wzorki, aby zakryć ubytki, np. ciemniejszym lakierem. Jeśli odprysk pojawił się na końcu paznokcia, to po prostu go spiłuj.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.