Data publikacji:

Najtrwalszy lakier do paznokci – jaki wybrać?

Jaki jest idealny manicure? Piękny, schludny i oczywiście trwały. Mało która kobieta ma czas na to, aby codziennie dokonywać poprawek w stylizacji. Który lakier do paznokci jest najtrwalszy i o czym pamiętać podczas jego nakładania, aby cieszyć się efektem nawet do kilku tygodni? Sprawdź nasz poradnik i wyczaruj manicure, który zaskoczy cię trwałością.
Najtrwalszy lakier do paznokci – jaki wybrać?

Jaki lakier do paznokci jest najtrwalszy?

Wykonując stylizację paznokci, z pewnością starasz się, by była staranna i ciekawa. Dobierasz kolory, wykonujesz wzorki, dodajesz zdobienia… jednak – co z trwałością? Czy kupując lakier do paznokci, kierujesz się tylko jego odcieniem? Jeśli nie chcesz codziennie poprawiać pieczołowicie wykonanego zdobienia, warto zastanowić się nad tym, jaki lakier do paznokci jest najtrwalszy.
Obecnie w drogeriach internetowych znajdziesz bardzo wiele trwałych lakierów rozmaitych rodzajów. Niektóre z nich wymagają zastosowania lampy UV/LED, inne nie wymagają jej użycia. Podpowiadamy, które z nich okażą się najlepszym rozwiązaniem dla kobiety, która chce cieszyć się pięknymi paznokciami nie jeden, a wiele dni.

Najtrwalszy lakier do paznokci – nasze propozycje

Aby cieszyć się trwałym manicure, wcale nie musisz wydawać majątku na regularne wizyty u kosmetyczki. Wykonasz go samodzielnie, jeśli tylko zaopatrzysz się we właściwe produkty. Jaki lakier do paznokci jest najtrwalszy? Podpowiadamy!

Lakier hybrydowy – najtrwalszy lakier do paznokci

Ta propozycja nie zdziwi nikogo. Hybrydy są niesamowicie popularne, ponieważ ich wykonanie nie wymaga specjalnych umiejętności. Kupując własny zestaw, przepiękną i trwałą stylizacją możesz cieszyć się w każdym momencie.
Lakiery hybrydowe zawierają substancje wrażliwe na działanie światła UV oraz kolorowe pigmenty. Taki skład sprawia, że pod wpływem promieniowania UV ich konsystencja zmienia się i bardzo szybko twardnieją. Hybryda utwardzona w lampie UV staje się bardzo wytrzymała, trudno ją zerwać oraz zetrzeć. Taki lakier jest także odporny na odpryski. Lakiery hybrydowe to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli oczekujesz ekstremalnej trwałości – prawidłowo wykonany manicure utrzyma się nawet 4 tygodnie.

Żel UV do paznokci

Inną prostą do wykonania w domu stylizacją jest ta z wykorzystaniem lakierów żelowych. Ich zaletą jest to, że zwykle są jednofazowe – jeden produkt łączy w sobie zalety bazy, koloru i topu. Żel, tak samo jak hybryda, należy utwardzić w lampie UV, co daje rezultat na około 3–4 tygodnie. Jest jednak mniej wytrzymały, a przy niedokładnej aplikacji może się przebarwiać.

Lakiery winylowe

Wiemy, że nie każda kobieta chce wykonywać manicure hybrydowy. Kontrowersji wobec jego wpływu na stan skóry i paznokci wciąż jest wiele. Nie brakuje również pań, które na hybrydy są po prostu uczulone. Na szczęście, nie muszą one rezygnować z trwałego manicure. Wystarczy sięgnąć po lakier winylowy.
Lakier winylowy do paznokci to produkt, który twardnieje na skutek działania światła dziennego. Zawiera specjalne polimery winylowe, które są na nie bardzo wrażliwe. Podobnie jak hybryda, lakier winylowy nie kruszy się i nie odpryskuje, zaś jego trwałość wynosi aż 3 tygodnie. Jego zaletą jest także bardzo proste zmywanie – aby to zrobić, wystarczy użyć zmywacza do paznokci.

Trwałe lakiery do paznokci bez lampy UV

Kolejną grupą produktów są konwencjonalne lakiery do paznokci o przedłużonej trwałości. Formuły lakierów są coraz częściej urozmaicane o składniki, które zapewniają im lepszą konsystencję i wytrzymałość. Takie zalety mają m.in. klasyczne lakiery do paznokci o formule żelowej. Naniesione na odpowiednio przygotowane paznokcie, zachowają nienaganny wygląd przez około tydzień.

Trwały lakier do paznokci to nie wszystko

Nawet najtrwalszy lakier do paznokci nie zda egzaminu, jeśli będziesz używała go w niewłaściwy sposób. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu paznokci do manicure, a każdy lakier utrzyma się na nich długo. O czym warto pamiętać, malując paznokcie?
1. Opiłowanie i polerowanie płytki
Przed nałożeniem lakieru do paznokci, wypoleruj je specjalnym bloczkiem, który nada im matową powierzchnię oraz wygładzi nierówności. Za pomocą pilnika skróć płytkę i nadaj jej pożądany kształt.
2. Usuwanie skórek
Skórki narastające na płytkę mogą obniżać jakość stylizacji. Przed malowaniem dokładnie je usuń. Rób to jednak bardzo delikatnie – wycinanie, a tym bardziej wyrywanie nie jest wskazane. Najlepiej, jeśli zmiękczysz skórki specjalnym preparatem, a następnie odsuniesz je drewnianym patyczkiem do manicure.
3. Odtłuszczenie paznokci
Za pomocą cleanera odtłuść paznokcie. To bardzo ważny krok, który ma wpływ na przyczepność lakieru.
4. Użyj lakieru podkładowego
Lakier bazowy przedłuży trwałość stylizacji oraz uchroni paznokcie przed zabarwieniem. Nigdy nie zapominaj o jego zastosowaniu.
5. Aplikacja lakieru kolorowego
Nakładając lakier do paznokci, pamiętaj, aby nabierać na pędzel jego minimalną ilość. Aplikuj dwie cienkie warstwy.
6. Top coat utwardzający
Stylizację należy zakończyć, aplikując lakier nawierzchniowy. Zapewni on paznokciom gładkość, blask i co istotne, przedłuży trwałość zdobienia.

Najtrwalszy lakier do paznokci – podsumowanie

Najtrwalszych lakierów warto poszukiwać wśród hybryd, które wytrzymują na paznokciach nawet miesiąc. Jeśli nie chcesz wykonywać tego rodzaju stylizacji, zainteresuj się lakierami winylowymi lub tymi o formule żelowej. Pamiętaj również, że na wytrzymałość stylizacji paznokci wpływ ma ich właściwe przygotowanie.
Zdjęcie: Envato/ Lana_M