Data modyfikacji:

#GrannyHair - moda na siwiznę

Lęk przed starością. Pojedynczy siwy włos wywoływał reakcję łańcuchową: fryzjer, kosmetyczka, drogeria, sklep odzieżowy... Dziś srebro zastępuje złoto. Siwe włosy to nowy blond. Co znajdziesz pod #GrannyHair?

Źródło: https://www.facebook.com/thelaurencalaway; http://elitedaily.com/

Gdy jakiś czas temu Rihanna zafarbowała swoje gęste, czarne włosy na srebrny kolor, w mediach i internecie zatrzęsło się od gromu krytyki i pochwał. W ślad za nią ruszyły kolejne kobiety, które zakochały się w tym stylu. Kolejne młode dziewczyny zaczęły farbować swoje włosy na odcienie srebra, platyny i szarości. Rezultaty publikowały w sieci pod hashtagiem #GrannyHair. Najpiękniejsze stylizacje rozprzestrzeniały się, opisywane przez dziennikarzy i blogerów. Nadal docierają (choć już nie z taką częstotliwością) nowinki o siwiźnie młodych dziewczyn.

Źródło: http://elitedaily.com; https://instagram.com/eefalarkin/

Co jest takiego w siwych włosach? Jaki jest powód? Chodzi o oryginalny wygląd czy kontrkulturowy sprzeciw wobec dyktatu skostniałych wzorców kobiecości, skrzętnie strzeżonych przez stylistów, redaktorów magazynów modowych i pismaków? Trzeba by cofnąć się do źródeł trendu. Nas zachwycają piękne, siwe włosy: naturalne i farbowane.

Źródło: http://thegirlgod.blogspot.com; http://www.blackhairstyle.com

Produkty do farbowania i pielęgnacji włosów znajdziecie TUTAJ.

Autor: Paulina Staruszniak