Data publikacji:

Frezarka do paznokci. Jaką wybrać?

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Manicure można wykonać u stylistki paznokci, jednak ze względów ekonomicznych oraz czasowych coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonanie manicure w domowym zaciszu. Szybkie wykonanie manicure ułatwia wykorzystanie frezarki do paznokci. Nie wiesz jaką frezarkę do paznokci wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania!
frezarka do paznokci

Czym jest frezarka?

Frezarka jest urządzeniem elektrycznym, które służy do obróbki i pielęgnacji paznokci. Posiada różnego rodzaju końcówki, tak zwane frezy. Dzięki frezom możemy precyzyjnie opracować skórki lub skrócić zbyt długie paznokcie. Umożliwiają one także zdjecie stylizacji hybrydowej lub żelowej bez wykorzystania acetonu. Dzięki wykorzystaniu frezarki czas wykonania stylizacji znacznie się skraca. 
W tym artykule przedstawimy parametry, które ułatwią wybór odpowiedniego modelu frezarki do paznokci. Wbrew pozorom należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, aby urządzenie spełniało oczekiwania użytkowniczki.Warto poświęcić czas na dokładne przeanalizowanie parametrów frezarki, aby wybrać najbardziej odpowiednią frezarkę do paznokci.

Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej części artykułu znajdziesz odpowiedź na pytania odnośnie ceny frezarki, producenta, koloru oraz mocy frezarki. 

Cena

Przed zakupem odpowiedniej frezarki warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup. Ceny frezarek do paznokci rozpoczynają się już od 10 złotych. Jednak są to zazwyczaj mini frezarki na baterie, które najprawdopodobniej nie spełnią należycie swojej funkcji oraz naszych oczekiwań. 
Najpopularniejsze modele frezarek do paznokci mieszą się w granicach 150-250 zł. W tym budżecie można znaleźć dobrej jakości frezarki do paznokci z odpowiednimi parametrami. Te frezarki powinny spełnić oczekiwania większości kobiet, które chcą wykonywać manicure w domowym zaciszu. 
Jednak można znaleźć też modele za kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj są to jednak urządzenia wykorzystywane przez profesjonalistów w salonach stylizacji paznokci. Parametry takich frezarek do paznokci pomagają na użytkowanie ich przez cały dzień bez ryzyka przegrzania frezarki.
Warto pamiętać, że niższa cena nie zawsze oznacza gorszą jakość, ale często może sugerować niższą wydajność, mniejszą trwałość lub mniejsze możliwości regulacji. Z drugiej strony, droższa frezarka może mieć lepsze parametry, ale niekoniecznie będzie dla nas najlepszym wyborem w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań. Cena frezarki do paznokci jest ważna, ale nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o jej zakupie. Ważniejsze jest dostosowanie narzędzia do naszych potrzeb i oczekiwań, a także jego jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Producent

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór producenta frezarki do paznokci. Dobry producent zapewnia wysoką jakość swoich produktów. Frezarka powinna być wykonana z trwałych materiałów, aby służyć przez długi czas. Producent powinien zapewnić, aby frezarka spełniała wszelkie normy bezpieczeństwa. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci np. urazów podczas użytkowania. Producent powinien wykonać frezarkę w taki sposób, aby była ona maksymalnie funkcjonalna i poręczna. Jeż użytkowanie musi być wygodne, a obsługa prosta. Dobry producent frezarki do paznokci powinien oferować gwarancję oraz serwis posprzedażowy. Daje to pewność, że w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na pomoc producenta. Najpopularniejszymi producentami frezarek do paznokci są: Activeshop, Sunone, Neonail, czy Beurer

Kolor

Wbrew pozorom kolor również jest parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej frezarki do paznokci. Kolor frezarki nie ma wpływu na jej funkcjonalność i jakość. Jednak niektóre kolory są bardziej podatne na zabrudzenia i trudniej utrzymać je w czystości. Warto wybrać kolor, który będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Wybór odpowiedniego koloru ma także aspekt psychologiczny. Wybierając kolor, który lubimy lub który wygląda dla nas estetycznie, umilimy sobie czas używania frezarki. Każda kobieta jest estetką, więc warto otaczać się ładnymi rzeczami wokół! Najpopularniejszymi kolorami frezarek są biały i szary, Jednak można znaleźć też urządzenia w kolorze na przykład czerwonym czy różowym.

Moc

Moc frezarki jest jednym z ważniejszych parametrów, które należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniego modelu. Wybór odpowiedniej mocy zależy głównie od naszych potrzeb i wymagań oraz od częstotliwości wykorzystywania urządzenia. Na rynku można znaleźć frezarki o różnej mocy. Jaką moc frezarki wybrać? Moc frezarki odpowiada za siłę pracy frezu. Zbyt mała moc frezarki nie pozwoli skutecznie opracować paznokci czy usunąć stylizacji żelowej lub hybrydowej. Natomiast zbyt duża moc może wyrządzić krzywdę, zwłaszcza w rękach początkującej stylistki, ponieważ można nawet uszkodzić płytkę paznokcia. Najczęściej wybierają mocą do warunków domowych jest 35 W. Jest to moc, która pozwoli w sposób bezpieczny, ale i skuteczny pracować na frezarce w domowym zaciszu. Dodatkowo taka moc pozwoli uniknąć przegrzewania się urządzenia i awarii. 

Jak używać frezarkę do paznokci?

To bardzo proste! W głowicy należy umieścić odpowiednio dobrany frez. Następnie należy ustawić odpowiednie obroty i delikatnie zdejmować na przykład lakier hybrydowy z płytki paznokcia lub opracować skórki. Kluczowy jest wybór odpowiedniego frezu do paznokci, tak  aby przeprowadzony zabieg był bezpieczny i efektywny. Warto zwrócić uwagę również na technikę pracy, aby nie niszczyć płytki paznokcia.  

Co w sytuacji, gdy nasza frezarka ulegnie awarii?

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na czas gwarancji. Daje to zabezpieczenie, że w momencie awarii naszego urządzenia możemy liczyć na pomoc producenta. Nie należy naprawiać urządzenia na własną rękę, warto powierzyć to profesjonalistom. Dlaczego? Gwarantuje to, że nasze urządzenie będzie pracowało właściwie i będzie po prostu bezpieczne.

Do czego służy frezarka?

Frezarka do paznokci jest obowiązkowym urządzeniem każdej kobiety, która ceni sobie czas i wygodę oraz wykonuje manicure w domowym zaciszu. Bezsprzecznie jest to podstawowe urządzenie w gabinecie stylistki paznokci. Czym jest frezarka? Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie zasilane prądem. Zawiera zestaw wymiennych frezów oraz nakładek. Za pomocą frezarki szybko i łatwo można przygotować paznokcie do nałożenia na przykład lakieru hybrydowego. Można wykorzystać frezarkę do skracania paznokci, piłowania i modelowania kształtu paznokcia, wygładzania i polerowania płytki paznokciowej, usuwania skórek czy usuwania zgrubień skóry czy zrogowaceń (na przykład na stopach). 
Wybór frezarek do paznokci jest na tyle bogaty, że każda stylistka znajdzie urządzenie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. W tym artykule przedstawimy parametry, które ułatwią wybór odpowiedniego modelu frezarki do paznokci. Wbrew pozorom należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, aby urządzenie spełniało oczekiwania użytkowniczki.

Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej części artykułu dotyczącego frezarki do paznokci zwracaliśmy szczególną uwagę na takie parametry jak: cena, producent, kolor i moc. W drugiej części artykułu znajdziesz odpowiedź na pytania odnośnie typu frezów, zasilania, kierunku obrotu, momentu obrotowego oraz informacji dodatkowych, które należy uwzględnić przy wyborze najlepszej frezarki do paznokci. 

Typu frezów

Przy wyborze dobrej frezarki do paznokci warto uwzględnić także typu frezów. Wyróżniamy frezy kamienne, diamentowe i stalowe. Każdy z nich oznaczony jest zazwyczaj kolorem poniżej główki frezu. Dany kolor oznacza stopień gradacji, a oznaczenia dwukolorowe to gradacje pośrednie. Kolory te to kolejno: czerwony, niebieski, zielony, żółty, czarny i różowy, gdzie czerwony to najłagodniejszy stopień gradacji, natomiast różowy najmocniejszy. Frezy kosmetyczne mają także różne kształty w zależności od przeznaczenia: frezy spiczaste z łatwością dostają się w trudno dostępne miejsca, frezy w kształcie kulki lub łezki są idealne do opracowania skórek, natomiast frezy stożkowe nadają się do usuwania stylizacji żelowych lub hybrydowych. Frezy kamienne mogą być naturalne lub syntetyczne. Są odporne na działanie czynników chemicznych, można je bez obaw dezynfekować oraz sterylizować. Jednak ulegają ścieraniu, dlatego warto pamiętać o ich wymianie.  Frezy diamentowe są najbardziej popularne wśród stylistek. Znajdują wiele zastosowań i są najtrwalsze ze wszystkich frezów. Natomiast frezy stalowe doskonale sprawdzą się przy usuwaniu stylizacji z płytki paznokciowej.

Zasilanie

Wybór rodzaju zasilania jest bardzo ważny w kontekście użytkowania frezarki. Można wybierać między zasilaniem na baterie a zasilaniem sieciowym. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór zasilania sieciowego, poniewaz wówczas urządzenie pracuje zdecydowanie bardziej efektywnie. Natomiast urządzenie zasilane bateriami ma mniejsze ograniczenia, gdyż zabieg można wykonywać także w warunkach braku dostępu do zasilania sieciowego. 

Kierunek obrotu

Funkcja zmiany kierunku obrotu umożliwia ustawianie skrętu w prawo (FWD) i w lewo (REV). Odpowiedni kierunek pracy frezarki pozwala na sprawne zdjęcie stylizacji. Kierunek obrotów można ustawić w zależności od tego czy osoba wykonująca manicure lub pedicure jest prawo czy leworęczna. Zmiana kierunku obrotu frezarki ma szczególne znaczenie wówczas gdy sami wykonujemy manicure przy użyciu frezarki. 

Moment obrotowy

Moment obrotowy jest jednym z najważniejszych parametrów w frezarce do paznokci. Świadczy o sile frezarki i wyrażany jest w niutonometrach. Im większa wartość momentu obrotowego, tym frezarka działa lepiej. Nie musimy wówczas martwić się, że przy niskich obrotach frezarka nagle się zatrzyma lub nie poradzi sobie z większymi zrogowaceniami. Moment obrotowy to parametr na który warto zwracać szczególną uwagę. 

Informacje dodatkowe

Istnieje szereg dodatkowych parametrów, które warto uwzględnić przy wyborze odpowiedniej frezarki do paznokci. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na głośność urządzenia podczas pracy. Im cichsze działanie urządzenia tym większy komfort pracy. Bardzo ważny jest również rodzaj głowicy w której mocuje się frez. Warto wybrać głowicę typu twist-lock, ponieważ za pomocą jednego ruchu ręki można z łatwością wymienić frez. Kluczowy jest także kształt głowicy, czyli rączki za pomocą której pracujemy. Głowica powinna być ergonomiczna. Należy zwrócić uwagę, że każdy z nas posiada nieco inny chwyt, dlatego przed zakupem najlepszej frezarki do paznokci warto wypróbować różne rodzaje głowic i wybrać tą najlepszą. Rozmiar i waga frezarki również pełnią istotną funkcję. Jeżeli zależy nam, aby frezarka była w jednym miejscu warto wybrać większe modele, natomiast gdy chcemy zmieniać jej lokalizacje wówczas wybierajmy mniejsze rozmiary urządzenia. Wybierając frezarkę zasilaną sieciowo warto zwrócić uwagę na długosć kabla. Dłuższy kabel ułatwi jej użytkowanie, ponieważ nie bedzie konieczności korzystania z różnego rodzaju przedłużaczy. 

Jak pracować frezarką do paznokci?

Pracując frezarką należy zachować szczególną ostrożność. Nieumiejętne wykorzystanie urządzenia może prowadzić do uszkodzenia paznokci lub skóry wokół. Nie należy dociskać zbyt mocno frezu do paznokcia. Prędkość frezarki warto dostosowywać do stanu paznokci. Zbyt duża prędkość także może uszkodzić płytkę paznokcia. Ważne, aby nie trzymać frezu ciągle w jednym miejscu na płytce paznokciowej. Jeżeli chcemy wymienić frez na inny trzeba wyłączyć urządzenie. Warto pamiętać o higienie pracy. Po każdym użyciu frezarki należy zdezynfekować frezy. Jeśli wykonujemy manicure nie tylko sobie wówczas należy poddać frezy sterylizacji po każdym użyciu. Nie można wykonywać zabiegu z użyciem frezarki gdy borykamy się z grzybica paznokci, łuszczycą, stanami zapalnymi czy uszkodzeniami skóry w obszarze zabiegowym. 
Warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej frezarki i zwrócić uwagę na szereg parametrów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że urządzenie które wybraliśmy spełni wszystkie nasze oczekiwania!
Zdjęcie: Envato Elements