Data publikacji:

Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać?

Przedłużanie paznokci metodą żelową to prosty sposób, by cieszyć się pięknymi dłońmi bez konieczności czasochłonnego zapuszczania paznokci. Żel utwardza płytkę paznokciową, chroniąc ją przed łamaniem i rozdwajaniem. Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać?
żel do przedłużania paznokci

Po co używa się żelu do przedłużania paznokci?

Zanim odpowie się na pytanie, jaki żel do przedłużania paznokci jest najlepszy, powinno się wyjaśnić, po co używa się preparatu. Jego głównym zadaniem jest utwardzenie i wydłużenie naturalnej płytki paznokciowej w celu nadania jej pożądanego kształtu.

Jak stosuje się żel do przedłużania paznokci?

Żel umożliwia budowanie nowego paznokcia na szablonie lub formie w zależności od preferencji użytkownika i jego doświadczenia. Do każdej z tych metod poleca się inne preparaty. Manicure w profesjonalnym salonie zwykle jest wykonywany na szablonie. Jest to trudniejsza technika, gdyż wymaga od kosmetyczki wyobraźni co do kształtu i długości paznokcia. Manicurzystka powinna umieć samodzielnie dopasować je do naturalnych paznokci klientki i jej oczekiwań.

Przedłużanie paznokci na formie jest prostsze, dlatego decydują się na nie początkujące osoby. Jaki żel do przedłużania na formie powinno się wybrać? Przede wszystkim powinno się sięgnąć po kosmetyk, który jest łatwy do nakładania. Powinien równomiernie układać się na płytce paznokciowej i dokładnie ją pokrywać bez zalewania skórek. Dzięki temu uniknie się nieestetycznego efektu i konieczności dokonywania wielu poprawek.

Jaki żel do przedłużania paznokci dla początkujących?

Do przedłużania paznokci przez osoby początkujące odpowiednie są żele samopoziomujące. Takie preparaty mogą być z powodzeniem stosowane w warunkach domowych. Żel tworzy na płytce gładką i równą powierzchnię bez żadnych zagłębień i wybrzuszeń. Dzięki temu manicure prezentuje się perfekcyjnie, pomimo że jest wykonany przez amatora w domowym zaciszu.

Konsystencja żelu do przedłużania paznokci dla początkujących jest stosunkowo rzadka. Podczas formowania paznokcia kosmetyk jest plastyczny i łatwy do kształtowania. Preparat ma płynniejszą formę niż środki stosowane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jednak po zastygnięciu jest równie twardy i odporny na uszkodzenia.

Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie?

Jaki jest dobry żel do przedłużania paznokci w profesjonalnych salonach kosmetycznych? Jego cechą charakterystyczną jest bardzo gęsta konsystencja. Żel jednocześnie jest plastyczny, mocny i doskonale stapia się z naturalną płytką. Jest od niej nie do odróżnienia.

Profesjonalny żel ma konsystencję podobną do galaretki, dlatego jego nakładanie wymaga wprawy. Podczas używania preparatu nie można liczyć na jego samopoziomowanie i wygładzenie bez żadnej ingerencji. Ciekawą propozycją wśród żeli z tej grupy są kosmetyki, w których znajdują się drobinki brokatu, kryształków i innych błyskotek. Dzięki nim osiąga się spektakularny efekt glow, idealny na sylwestrową lub karnawałową zabawę.

Czego jeszcze potrzebuje się do przedłużania paznokci żelem?

Przedłużanie paznokci metodą żelową wymaga wyposażenia się w polerkę do szlifowania naturalnej płytki, cleaner i primer. Te trzy akcesoria są niezbędne, by oczyścić paznokieć przed stylizacją. Niezbędna jest również forma lub szablon, która umożliwia nadanie paznokciom wymarzonego kształtu. Ponadto do utwardzania żelu potrzebna jest lampa UV. Jeśli żel utwardza się na tipsie, warto wyposażyć się również w gilotynę do skracania sztucznej płytki do pożądanej długości.
Autorka: Monika Kocher