Data modyfikacji:

Jesienny trend – metaliczne usta

W tym sezonie na pokazach mody króluje złoto i srebro. Trend ten nie ominął również make-upu, w którym metaliczny akcent znów powraca do łask. Nie ogranicza się on jednak tylko do błyszczących cieni do powiek – w tym roku szturmem wkraczają na wybiegi także olśniewające usta z efektem aluminium.

W tym sezonie żadne wieczorne wyjście nie może się wręcz obejść bez błyszczących akcentów. Zamiast lśnić brokatowymi cieniami do powiek, warto jednak zaszaleć i postawić na błyszczące usta. Efekt olśniewającego połysku można osiągnąć za pomocą metalicznej szminki, specjalnego błyszczyka lub jednego z najciekawszych osiągnięć branży kosmetycznej – folii do ust.

Choć wygląda skomplikowanie to folię nakłada się bardzo łatwo – należy posmarować suche usta podkładem klejącym i poczekać aż ten stanie się przezroczysty. Następnie po prostu przykładasz folię do warg, dociskasz i wygładzasz opuszkiem palca. Potem wystarczy już tylko jednym ruchem ją „zerwać” i efekt metalicznych, błyszczących ust jest gotowy. Zaletą folii jest niesamowita gama dostępnych kolorów – usta mogą lśnić złotem, srebrem albo mienić się tysiącem barw naraz. To doskonały pomysł na sylwestrowe szaleństwo lub niebanalną sesję zdjęciową.

Co jednak zrobić, jeśli nie masz pod ręką odpowiedniej pomadki czy folii, a zależy Ci na osiągnięciu efektownego rezultatu olśniewających ust? Wtedy warto pobawić się w DIY - z pomocą przyjdą sypkie brokatowe cienie do powiek. Wystarczy nanieść je na pokryte błyszczykiem wargi. Podobny efekt można też uzyskać malując usta metaliczną kredką do oczu. Pamiętaj jednak o systematycznym kontrolowaniu swojego wyglądu, ponieważ takie rozwiązania są z pewnością dużo mniej trwałe i mogą się zmywać wraz z upływem czasu.

Metaliczne usta to jeden z wiodących trendów i makijażowych hitów tego sezonu – efekt aluminium zaskakuje oryginalnością, a także intryguje. Warto postawić na to spektakularne rozwiązanie szczególnie w sylwestrową noc - gwarantujemy, że olśniewające metaliczne usta przypadną do gustu każdej kobiecie, która lubi lśnić w towarzystwie.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora