Data modyfikacji:

Kolor roku 2015 – kolor Marsala

Najbliższe 12 miesięcy będzie podporządkowane barwie stanowiącej połączenie bordo z brązem w nieco przybrudzonym wydaniu. Zdaniem firmy Pantone to właśnie kolor Marsala będzie wiódł prym w modzie, makijażu i designie.

Już po raz szesnasty marka Pantone przedstawiła kolor dominujący w danym roku. Przez ostatnie 12 miesięcy rządził odcień o nazwie Radiant Orchid, czyli promienna orchidea, a 2013 roku upłynął pod znakiem Emerald Green, czyli szmaragdu. Tym razem postawiono na kolor z palety ziemi - odcień Marsala. Nazwa koloru nawiązuje do włoskiego wina, a wzięła się od miejca, które słynie z jego produkcji. Chodzi o zlokalizowaną na Sycylii miejscowość Marsala.

Must have tego sezonu według amerykańskiej firmy Pantone pojawił się na wybiegach zarówno na ubraniach i dodatkach, jak i w makijażu modelek u takich projektantów jak Dior, Valentino czy Miu Miu. Mieszanka mocnej, ziemistej czerwieni z brązem królowała również w kolekcjach Victorii Beckham czy Christophera Kane'a. Jeśli chodzi o kolor Marsala w makijażu to jego gorącą zwolenniczką jest Kylie Jenner, najmłodsza siostra Kim Kardashian, która najczęściej wykorzystuje go do malowania ust pod postacią konturówki.

Przybrudzone połączenie bordo z brązem jest symbolem bogactwa, luksusu i przepychu, a jednocześnie kojarzy się ze spokojem, ciepłem i tajemnicą. Zdaniem wizażystów, kolor Marsala jest odpowiedni dla większości typów urody, dlatego już teraz warto wyposażyć się w cienie do powiek, pomadkę, róż do policzków, konturówkę do oczu/ust czy lakier do paznokci w najmodniejszym kolorze 2015 roku.

Z jakimi innymi barwami możesz łączyć odcień Marsala, aby uzyskać harmonijny makijaż? Poniewaz to kolor z palety barw ziemi, świetnie współgrają z nim beże, brązy, czerwienie, a także stonowane odcienie zieleni i fioletu. Atrakcyjne połączenie będzie stanowić z paletą niebieską oraz szarą, a także ciemnym żółtym.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora