Data publikacji:

Kosmetyczna nowinka: podkłady typu cushion compact

Jak wiele kosmetycznych hitów, przybyły do nas z Korei i powoli pojawiają się na drogeryjnych półkach. Podkłady typu cushion compact łączą zalety kremów BB i CC z niezwykle lekką i delikatną formułą oraz wygodą i higieną użytkowania.

Na pierwszy rzut oka podkład wygląda jak zwykły kompakt w zamykanym pudełeczku, ale po otwarciu zamiast kamiennej bazy widzimy gąbkę nasączoną fluidem. Dzięki temu kosmetyk o bardzo rzadkiej i wodnistej konsystencji można nakładać bez obaw o rozlanie, używając płatka dołączonego do zestawu. Jest umieszczony w osobnej przegródce, więc nie nasiąknie kosmetykiem przez przypadek i pomoże precyzyjnie nałożyć i rozprowadzić podkład. Do aplikacji można używać również rąk, ale ze względów higienicznych, a także z powodu konsystencji kosmetyku, lepiej posługiwać się aplikatorem.

Płynny podkład typu cushion compact jest wyjątkowo lekki i delikatny, a równocześnie zachowuje zalety kremów alfabetycznych, które nie tylko korygują niedoskonałości, ale też pielęgnują cerę. Stopień krycia można stopniować i dostosowywać do potrzeb bez obaw o uzyskanie efektu maski. Podkład odpowiada potrzebom cery suchej, ale też skłonnej do przetłuszczania, ponieważ nie zatyka porów i nie obciąża skóry.

Pierwsze wzmianki o podkładach typu cushion compact pojawiły się już w zeszłym roku i wówczas kosmetyki nie były dostępne w Polsce. Dziś oferta również jest skromna, ale dystrybutorów przybywa. Puder typu cushion compact marki Etude House, dostępny w trzech kolorach, można go kupić m.in. w sklepie internetowym Coletia, a także za pośrednictwem blogów opisujących azjatyckie kosmetyki.

Autor: Kasia Szulik