Data modyfikacji:

Zimowa pielęgnacja włosów i skóry

Zimą nasza skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Niska temperatura, śnieg i wiatr wysuszają, zwłaszcza odsłonięte partie ciała – dłonie oraz twarz. Czapka lub kaptur sprawiają, że nasze czupryny tracą sprężystość i szybko tracą blask oraz świeżość. Prezentujemy kosmetyki, które pomogą zachować skórę i włosy w dobrej kondycji przez całą zimę.

Zima, szczególnie ta ze śniegiem, to piękny czas. Niestety nie dla naszego ciała, zmagającego się z utratą wody i witalności. W tym trudniejszym okresie powinniśmy szczególnie zadbać o jego kondycję. Przede wszystkim nie możemy zapominać o codziennej pielęgnacji, piciu dużej ilości płynów oraz w przypadku dłoni noszeniu rękawiczek.

Twarz pod ochroną

To miejsce najbardziej narażone na warunki pogodowe zimą, dlatego wymaga bezwzględnej opieki. Oprócz codziennym nakładaniu kremu rano i wieczorem, powinniśmy także pamiętać, aby zaaplikować go przed każdym wyjściem na dwór. Wybierzmy kosmetyk przeznaczony do stosowania właśnie zimą, najlepiej nawilżający i lekko natłuszczający. Dla skóry wrażliwej warto pokusić się o krem dla dzieci. Pamiętajmy, że o tej porze jesteśmy nadal narażeni na promieniowanie UV, dlatego wybierajmy kosmetyki z faktorem ochronnym, najlepiej ok. 20 SPF. Dodatkowo raz w tygodniu powinniśmy przeprowadzić kompleksowy zabieg, stosując peeling, a następnie nakładając na oczyszczoną cerę grubą warstwę tłustego kremu. Przez noc skóra zregeneruje się i wchłonie kosmetyk.

Na grafice: 1. Krem Flos-Lek, 10,77 zł; 2. Krem ochronny Ziołolek, 13,46 zł; 3. Krem Perfecta, 12,99 zł

Gładkie dłonie

Wysuszone dłonie są nie tylko niezdrowe, ale także wyglądają nieestetycznie. Z uwagi na fakt, że często nazywamy je naszą wizytówką, zwłaszcza zimą należy im poświęcić więcej uwagi. Zawsze rano, przed wyjściem z domu oraz kilkakrotnie w ciągu dnia nakładajmy krem silnie nawilżający. Wybierzmy taki, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki, dzięki czemu łatwo założymy rękawiczki lub będziemy kontynuować pracę. Jeśli nasze dłonie źle znoszą niskie temperatury możemy 2-3 razy w tygodniu zastosować zabieg parafinowy na dłonie lub nałożyć bardzo grubą warstwę kremu, założyć rękawiczki i odczekać aż kosmetyk się wchłonie.

Na grafice: 1. Krem do rąk Nuxe, 21,90 zł; 2. Krem do rąk Sylveco, 15,68 zł; 3. Krem do rąk Excipial, 17,10 zł

Lśniące włosy

Najczęstszą dolegliwością włosów zimą jest ich nadmierne przetłuszczanie i elektryzowanie, wynikające głównie z noszenia czapki. Jednak z uwagi na fakt, że najwięcej ciepła tracimy właśnie przez głowę zdecydowanie nie polecamy rezygnacji z jej nakrycia! Aby włosy zachowały swój urok używajmy szamponów zgodnie z ich rodzajem, z częstotliwością jakiej wymaga ich stan – jeśli trzeba nawet codziennie. Po umyciu nakładajmy odżywkę przeznaczoną do pielęgnacji włosów zimą oraz preparat z jedwabiem. Raz w tygodniu nałóżmy maseczkę, która zregeneruje włosy, zamknie ich łuski i nawilży skórę głowy.

Preparaty do zimowej pielęgnacji włosów znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia