Data publikacji:

Krem DD – jak go stosować?

Z kremami BB i CC krem DD ma bardzo wiele wspólnego – to kosmetyk zarówno pielęgnujący cerę, jak i wyrównujący jej koloryt. Od poprzedników rożni go jednak coś wyjątkowego: krem DD to produkt zawierający składniki przeciwzmarszczkowe. Kto w szczególności powinien zdecydować się na jego stosowanie?

krem dd

Krem DD dla cery dojrzałej

Skrót „DD” najczęściej tłumaczony jest jako „dynamic do all” co oznacza, że krem DD dba o skórę w każdy, możliwy sposób. Można spotkać się również z tłumaczeniem „daily defense”, co oznacza „codzienną ochronę”. Podobnie jak kremy BB i CC, zapewnia on delikatne krycie połączone z pielęgnacją, jednak urozmaicono go o dodatkową funkcję. Krem DD przeciwdziała bowiem powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności.

Kremy DD będą zatem znakomitym rozwiązaniem dla posiadaczek cery dojrzałej, skłonnej do pierwszych oznak starzenia. Produkt to świetna alternatywa dla ciężkich podkładów – aplikuje się go bardzo łatwo, a jego konsystencja jest przyjemna w noszeniu. Dodatkowo, stosując go, możesz zrezygnować z używania korektora.

Co powinien zawierać dobry krem DD?

Od kremu DD należy wymagać jeszcze więcej, niż od jego poprzedników. Musi nie tylko dobrze kryć i naturalnie wyglądać na skórze, ale także ją pielęgnować. Krem DD ma przed sobą dodatkowe zadanie dbania o skórę dojrzałą. Jakie składniki są do tego konieczne?
  • Jeśli poszukujesz dobrego kremu DD, upewnij się, że w jego składzie znajdują się komponenty, takie jak witaminy A i E, witamina C i kwas hialuronowy. Ta mieszanka składników sprawi, że twoja cera stopniowo będzie stawała się młodsza i zdrowsza - również po zmyciu makijażu.
  • Ważnym elementem kremów DD do twarzy są filtry przeciwsłoneczne. Nie zapominaj, że promienie UV to jeden z głównych powodów przedwczesnego starzenia się skóry – należy chronić ją przed nimi nie tylko latem. Filtr w kremie DD to najwygodniejszy sposób na skuteczną, codzienną ochronę.
  • Inną grupą składników pożądanych w najlepszych kremach DD są flawonoidy, czyli przeciwutleniacze pochodzenia roślinnego. Ich funkcją jest wymiatanie wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie skóry, a także pobudzanie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Krem DD do twarzy z problemami

Masz cerę dojrzałą, a jednocześnie borykasz się z trądzikiem i przebarwieniami? Wybierz krem DD, który zawiera składniki antyseptyczne i rozjaśniające, takie jak np. cynk. Nie zapominaj, że krem DD to „specjalista od wszystkiego” – pomoże ci zarówno w walce z oznakami starzenia, jak i nagłymi, skórnymi niespodziankami.

Jak prawidłowo aplikować krem DD?

Krem DD należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy za pomocą opuszków palców, pędzla do podkładu lub gąbeczki. Pamiętaj jednak, aby nie rozsmarowywać preparatu, a delikatnie go wklepać – wtedy efekt będzie jednolity i naturalny. Kremy DD łączą w sobie funkcję korektora, dlatego nie musisz dodatkowo go stosować. Aby utrwalić efekt, po aplikacji kremu DD do twarzy lekko omieć skórę transparentnym pudrem.

Krem DD – odżywczy makijaż dla kobiet w każdym wieku

Kremy BB i CC przyzwyczaiły nas do tego, że makijaż i pielęgnacja mogą iść w parze. Kremy DD to dobitne potwierdzenie tej tezy – kosmetyki te posuwają się o krok dalej, łącząc ujednolicenie skóry z działaniem przeciwstarzeniowym. Zamiast ukrywać zmarszczki pod ciężkimi podkładami, walcz z nimi za pomocą lekkiego, odżywczego kremu korygującego. Przekonasz się, że to działa!