Data publikacji:

Krople żołądkowe na włosy: jak stosować?

Czy wiesz, że zamiast inwestować w drogie kosmetyki do włosów kosztujące nawet kilkaset złotych, możesz wypróbować tanie produkty, które być może masz w swoim domu? Jednym z nich są krople żołądkowe, które podbijają świat pielęgnacji fryzury, stając się jednym ze skuteczniejszych sposobów na wzmocnienie cebulek i pobudzenie porostu. Jak stosować krople żołądkowe na włosy i o czym warto pamiętać? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.
krople żołądkowe na włosy

Czy krople żołądkowe na włosy to dobry pomysł?

Krople żołądkowe na włosy brzmią jak szaleństwo? Nic z tych rzeczy, co potwierdzają liczne opinie kobiet, które przetestowały już ten sposób na zadbanie o kondycję swojej skóry głowy. To tani i skuteczny produkt, który zazwyczaj można znaleźć w domowej apteczce. Jeśli akurat nie masz kropli żołądkowych, to bez problemu kupisz je w każdej aptece.
Sekret działania wcierki z kropli żołądkowych tkwi w mieszance ziół wykorzystanej do ich produkcji. Połączenie dziurawca, mięty pieprzowej czy rumianku sprawia, że apteczny produkt wykazuje szereg cennych właściwości. Efekt? Krople żołądkowe są polecane na siwe włosy czy zwiększenie ich porostu.

Komu polecamy wcierkę z kropli żołądkowych?

Zastanawiasz się, czy wcierka z kropli żołądkowych jest dla ciebie? Jak się okazuje, to dość uniwersalny produkt, a tym samym sprawdzi się w większości przypadków. Szczególnym wskazaniem do przetestowania działania popularnej mieszanki ziół są takie problemy jak:
  • nadmierne wypadanie i widoczne przerzedzenie włosów,
  • łupież i problem z przetłuszczającą się skórą głowy,
  • osłabione cebulki.
  • A kto nie powinien stosować kropli żołądkowych na włosy? Zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku mocno przesuszonej i podrażnionej skóry głowy. Warto także zrezygnować z tej metody w sytuacji, gdy zauważysz na skalpie małe ranki albo objawy reakcji alergicznej.

    Jakie krople żołądkowe wybrać na włosy?

    Jak wybrać najlepsze krople żołądkowe na włosy? Przede wszystkim poszukaj produktu o jak najbardziej naturalnym składzie, czyli bez alkoholu etylowego i konserwantów. Postaw za to na mieszankę bazującą na ekstraktach takich ziół jak dziurawiec, mięta pieprzowa, rumianek, korzeń goryczki żółtej czy gorzka pomarańcza.

    Jak działają krople żołądkowe na włosy?

    A jak działają krople żołądkowe na wypadanie i porost włosów? Naturalna mieszanka ziół wykazuje różnorodne właściwości, które są uzależnione od zawartych w niej ekstraktów. 
  • Ziele dziurawca – wzmacnia cebulki, ma właściwości przeciwzapalne i sprawia, że krople żołądkowe są skutecznym lekarstwem na porost włosów.
  • Mięta pieprzowa – daje przyjemny efekt chłodzenia, wspomaga regenerację podrażnień i jest skutecznym sposobem na walkę z łupieżem.
  • Rumianek – ma właściwości łagodzące i kojące.
  • Korzeń goryczki żółtej – składnik odpowiadający za odkażające działanie kropli żołądkowych.
  • Korzeń lukrecji – to właśnie on sprawia, że krople żołądkowe sprawdzą się na wypadanie włosów.
  • Kozłek lekarski (waleriana) – działa bakteriobójczo, wspomaga regulację produkcji sebum i ma właściwości przeciwłupieżowe.
  • Gorzka pomarańcza – wykazuje właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze.
  • Stosując regularnie wcierkę z kropli żołądkowych, już wkrótce zauważysz zagęszczenie i szybszy porost włosów, ograniczoną produkcję sebum i problem z łupieżem, a także odświeżenie skóry głowy.

    Krople żołądkowe na włosy – jak stosować?

    Wiesz już, jak działają krople żołądkowe na włosy. A jak je stosować? Na początek mamy dla ciebie kilka niezwykle istotnych wskazówek, z którymi warto się zapoznać przed przygotowaniem i zastosowaniem wcierki z kropli żołądkowych. Najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na mieszankę ziół bez alkoholu, który może przesuszać i podrażniać skórę głowy, zwłaszcza tę wrażliwą.
    Dodatkowo krople żołądkowe stosuje się wyłącznie na skórę głowy, czyli jak tradycyjną wcierkę. Nie należy rozprowadzać ich na całej długości. Koniecznie należy je rozcieńczyć i stosować sporadycznie – najlepiej 2 razy w tygodniu, a nie codziennie. Dobrym wyborem jest także przeprowadzenie wcześniej próby alergicznej w niewidocznym miejscu. Dzięki temu unikniesz ewentualnych nieprzyjemnych skutków ubocznych.
    Co ciekawe, niektórzy zalecają stosowanie kropli żołądkowych na włosy w trakcie wiosny, jesieni i zimy, a latem radzą zamienić je na inny produkt. Dlaczego? Głównie ze względu na obecny w składzie dziurawiec, który ma działanie fotouczulające, czyli uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych.
    Czas sprawdzić, jak stosować krople żołądkowe na włosy. Tak naprawdę ich aplikacja wygląda tak samo jak w przypadku każdej innej wcierki. Należy równomiernie rozprowadzić je na skórze głowy, a następnie wykonać delikatny masaż. Po zakończeniu masz dwie możliwości – zostawić je na skalpie na godzinę czy dwie albo odczekać chwilę i zmyć krople ulubionym szamponem.

    Krople żołądkowe na włosy – przepis, czyli jak przygotować wcierkę do włosów z kropli żołądkowych

    Jak wspomnieliśmy już wcześnie, krople żołądkowe na włosy powinny być zawsze stosowane po wcześniejszym rozcieńczeniu. Nakładając czystą mieszankę ziół na skórę głowy, narażasz się na podrażnienie i pogorszenie kondycji skalpu.
    Jak przygotować wcierkę z kropli żołądkowych na włosy? Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy połączyć dwie krople z dwiema łyżkami wody (sprawdzą się też proporcje 1:3), dokładnie wymieszać i gotowe. Aby ułatwić sobie aplikację produktu, warto zainwestować w buteleczkę z atomizerem albo pipetą, które umożliwią precyzyjne rozprowadzenie kropli żołądkowych na skórze głowy.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Katarzyna Wendzonka
    Katarzyna Wendzonka

    Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.