Data modyfikacji:

Magiczne kosmetyki i akcesoria, z którymi manicure będzie jeszcze prostszy

Marzysz o pięknym manicure, ale zazwyczaj brakuje Ci czasu na jego wykończenie? Zobacz, jakie kosmetyki i akcesoria ułatwią Ci jego wykonanie i przedłużą trwałość.

Przedstawiamy kosmetyki i akcesoria, z którymi manicure będzie jeszcze prostszy.

Stempelki i taśmy do robienia wzorów

Wzory to jeden z najsilniejszych trendów sezonu. Królować będą one w najbliższych miesiącach także na naszych paznokciach. Aby taki efektowny manicure wykonać w domowym zaciszu, przyda nam się kilka pomocnych gadżetów. Należą do nich między innymi specjalne stempelki, którymi w łatwy sposób wykreujemy ciekawe aplikacje.

Zestaw do stawiania stempelków na paznokciach wyposażony jest w tarcze z wzorami (można je dowolnie uzupełniać dokupując następne), stempel i czyścik. Najpierw malujemy całe paznokcie dowolnym lakierem. Po całkowitym wyschnięciu możemy zabrać się za ich ozdabianie – na tarczę z wzorami nakładamy lakier w kolorze innym niż ten, który mamy na paznokciach, czyścikiem wycieramy jego nadmiar tak, by lakier znalazł się tylko w zagłębieniu wzoru, przykładamy stempel i odbijamy go starannie na paznokciach. Po wyschnięciu utrwalamy aplikację lakierem nawierzchniowym i gotowe.

Na grafice: 1. Zestaw ze stemplem Eyio, 29,99; 2. Stemple do zdobień Splendore, 9 zł

Drugim gadżetem, które ułatwi nam wykonanie wiosennego manicure są taśmy. Płytka do wzorów wykonana ze specjalnej taśmy pomoże nam stworzyć między innymi szachownicą czy estetyczną kratkę. Wszystko, co należy zrobić to przykleić ją na paznokcie i pomalować dowolnym lakierem. Po przeschnięciu delikatnie ściągamy taśmy i utrwalamy wzór lakierem nawierzchniowym.

Na grafice: 1. Taśma dekoracyjna Allepaznokcie, 8,90 zł; 2. Płytka do wzorów Eyio, 39,99 zł

Bazy peel off

Wiele pań ma problem z pomalowaniem paznokci bez zabrudzenia skórek. Aby temu zapobiec i łatwiej pozbyć się zabrudzeń warto zastosować wcześniej bazę peel off. Dostaniemy ją w postaci lakieru, którego zamiast tradycyjnie, używamy do pomalowania skórek wokół płytki paznokcia. Innowacyjne bazy są całkowicie bezpieczne – możemy stosować je nawet codziennie. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób usuniemy lakier bez konieczności posiłkowania się zmywaczem. Uchroni nas to przed uszkodzeniem lakieru i pracochłonnym powtarzaniem wszystkich czynności.

Na grafice: 1. Baza peel off Miss Sporty, 7,98 zł; 2. Baza peel off Essence, 12,99 zł

Top coat

Jeśli chcesz przedłużyć trwałość swojego manicure’u koniecznie wyposaży się w sprawdzony top coat. Jest to nic innego, jak lakier nawierzchniowy, który pomaga nam dłużej cieszyć się pięknymi paznokciami. Oprócz trwałości dodaje on także paznokciom niesamowitego połysku.

Na grafice: 1. Lakier top coat Seche, 13,80 zł; 2. Lakier top coat Essie, 31 zł 

Polerka

Aby płytka pozbawiona była nierówności, warto skorzystać z polerki. Dostaniemy ją zarówno w postaci bloczków, jak i płaskich pilników. Posiadają one zazwyczaj z każdej strony inną fakturę, dzięki której najpierw pozbywamy się nierówności z płytki, później ją wygładzamy i na koniec polerujemy. Jeśli nie lubisz malować paznokci, polerka pozwoli Ci uzyskać podobny połysk, co bezbarwny lakier.

Na grafice: 1. Polerka Intervion, 4 zł; 2. Polerka Top Choice, 8,34 zł 

Zmywacz w pisaku

Zmywacz w pisaku ułatwi Wam precyzyjne wytarcie lakieru wokół płytki paznokcia. Niestety patyczki kosmetyczne nie zawsze są w stanie zrobić to bez naruszenia manicure’u. Doskonałą alternatywą jest właśnie zmywacz w pisaku. Wybierajmy zwłaszcza te ze sztywną, wręcz twarda końcówką – pozwoli nam ona na dokładne wytarcie skórek i boków płytki. Co więcej, twardą końcówkę możemy wykorzystywać także po skończeniu się produktu. Wystarczy namoczyć ją w zwykłym zmywaczu i stosować jak poprzednio.

Na grafice: 1. Zmywacz w pisaku Nail Polish, 2,99 zł; 2. Zmywacz w pisaku Essence, 11,49 zł 

Baza pod lakier

Przed pomalowaniem paznokci na ulubiony kolor powinnyśmy zabezpieczyć płytkę bazą lub odżywką. Ochroni to ją przed zżółknięciem i zniszczeniem. Głównym zadaniem bazy jest „przyciąganie” lakieru, dzięki czemu zwyczajnie lepiej się trzyma i dłużej zachowuje trwałość. Zanim nałożysz lakier, poczekaj aż baza całkowicie wyschnie.

Na grafice: 1. Baza pod lakier Essie, 39,99 zł; 2. Baza pod lakier Astor, 9,30 zł 

Jeśli stosujesz i odżywkę i bazę, pamiętaj, aby robić to w odpowiedniej kolejności. Najpierw nałóż odżywkę, a później bazę pod lakier.

Więcej przydatnych akcesoriów do manicure i pedicure znajdziecie TUTAJ

Autor: Natalia Malko