Data modyfikacji:

Najczęstsze błędy w makijażu oczu

Pięknie umalowane powieki i rzęsy są największą ozdobą twarzy, dlatego warto wystrzegać się kilku błędów skutecznie psujących efekt, na który pracowałaś. Źle dobrane kosmetyki i zwykłe niedbalstwo to najczęstsze błędy w makijażu oczu.

Po nałożeniu tuszu zawsze zatrzepocz rzęsami kilka razy by sprawdzić, czy maskara nie zabrudziła powiek. Jeśli tak się stało, usuń zabrudzenia patyczkiem kosmetycznym. Tusz pozostawiony na powiekach jest bardzo widoczny i świadczy o wyjątkowo niechlujnym makijażu.

Sińce pod oczami

Ich obecność wynika z braku makijażu lub nieumiejętnego wyboru korektora. Podobnie jak podkład, powinien być możliwie jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry i nakładany cienką warstwą, która nie da efektu maski, ale naturalnie rozświetli cerę i zamaskuje jej niedoskonałości.

Źle dobrane cienie

Ciemne do małych oczu, perłowe na całej powiece i identyczne z kolorem tęczówki – tak prezentują się najczęstsze błędy w makijażu ocuy dotyczące cieni. Kolor powieki powinien kontrastować z barwą oka, cienie perłowe i metaliczne podkreślają zmarszczki i załamania skóry, więc używaj ich z umiarem, a zbyt ciemne kolory sprawiają, ze niewielkie oczy wydają się jeszcze drobniejsze.

Grudki na rzęsach

Rzęsy posklejane tuszem wyglądają wyjątkowo niekorzystnie i są synonimem sztuczności. Jeśli rzęsy nie wyglądają dobrze po malowaniu, rozczesz je czystym grzebykiem z maskary lub delikatnie rozdziel np. wykałaczką, najlepiej jeszcze zanim tusz stężeje. W ostateczności lepiej po prostu powtórzyć malowanie, niż narazić się na śmieszność.

Nienaturalne brwi

Brwi całkowicie wyskubane, zastąpione namalowaną nad okiem kreską lub w dziwnym kształcie to częste błędy w makijażu oczu. W tym wypadku najlepiej sprawdza się naturalność – brwi wystarczy regulować zgodnie z ich linią. Właśnie taki look króluje na wybiegach od kilku sezonów.

Autor: Kasia Szulik