Data modyfikacji:

Najpierw korektor czy podkład? Co nakładać jako pierwsze?


Pytanie o to, co powinno się nałożyć najpierw: korektor czy podkład przypomina spór o to, czy pierwsza była kura czy jednak jajko. Czy faktycznie ma to znaczenie, czy nakłada się korektor pod podkład czy na podkład? Kiedy nakładamy korektor na twarz? Najpierw nakłada się korektor czy podkład? Przeczytaj nasz poradnik i raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości!
nakładanie makijażu

Co nakłada się pierwsze: korektor czy podkład? Czy korektor używa się pod podkład?


Jeśli od dawna nurtuje Cię pytanie, czy korektor nakładamy na czy pod podkład, odpowiedź może Cię zaskoczyć, ponieważ to zależy od sytuacji. 
Większość kobiet zazwyczaj używa korektora do tuszowania niedoskonałości swojej cery, by wyglądała ona zdrowo i nieskazitelnie. W takim wypadku najlepiej jest nałożyć najpierw podkład, a następnie korektor. Dlaczego? Jeśli korektor będzie położony pod podkład, może się zdarzyć, że zostanie starty przy nakładaniu fluidu. Poza tym nakładając go najpierw, niwelujesz jego korygujące właściwości. Paradoksalnie możesz nałożyć go też zdecydowanie za dużo. Będzie to wyglądać bardzo nienaturalnie i istnieje ryzyko stworzenia maski na twarzy. Tak więc gdy próbujesz zatuszować niedoskonałości i zastanawiasz się, czy korektor nakłada się pod podkład, to lepiej jednak nałóż go na fluid. Kosmetyk ładnie wtedy zakryje niechciane cerowe niespodzianki. Na przebarwienia i wypryski możesz użyć produktu o bardziej gęstej formule, natomiast do mocnego krycia dobrze sprawdzą się korektory w słoiczku. Pamiętaj też o umiarze nakładanego korektora: wystarczy niewielka ilość nałożona dosłownie na czubek pryszcza. Wklep produkt delikatnie w niedoskonałość i przypudruj dla utrwalenia efektu.

Konturowanie - co pierwsze: korektor czy podkład?


Co w przypadku, jeśli chcesz za pomocą korektorów wykonać konturowanie twarzy? Korektor powinnaś nałożyć na podkład czy pod? Tutaj sprawa wygląda podobnie: najpierw podkład, a następnie korektory. Kosmetyki należy dokładnie rozetrzeć na twarzy i dopiero przejść do dalszej części makijażu.

Korektor pod oczy na podkład czy pod? Korektor przed czy po fluidzie?


Jeśli zastanawiasz się, co się najpierw nakłada: korektor czy podkład pod oczy, tutaj również znajdziesz różne opinie. Niektóre kobiety najpierw nakładają korektor pod oczy, a następnie podkład. Jeszcze inne najpierw nakładają podkład, a następnie korektor. Jeszcze inne używają tylko korektora. Kiedy i co w takim razie najpierw: korektor czy fluid?

Zacznijmy od tego, że korektor pod oczy nie powinien być zbyt ciężki. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i z łatwością możesz doprowadzić do sytuacji, w której przeciążysz ten obszar twarzy i podkreślisz wszelkie zmarszczki. Dobrze też, jeśli produkt wyposażony jest w odpowiedni aplikator, ponieważ ułatwi to odpowiednie nałożenie produktu. Co więc użyć jako pierwsze: korektor czy podkład? Tutaj obowiązuje podobna zasada, jak z resztą cery: najpierw podkład, następnie korektor. Warto, aby produkt do zakrywania cieni pod oczami był o ton-dwa jaśniejszy niż fluid, którego użyjesz. Dobrze też, jeśli jest rozświetlający. Ale pod oczy możesz też użyć tylko korektora, jeśli masz wyjątkowo delikatną i cienką skórę.
Pamiętaj, że nawet najlepiej nałożony podkład i korektor, choćby były to najdroższe kosmetyki na świecie, nie będzie wyglądać dobrze, jeśli odpowiednio nie oczyścisz i nie nawilżysz twarzy. Bez tego rozwiązanie dylematu najpierw korektor czy podkład nie będzie miało większego znaczenia: kosmetyki do makijażu prędzej w takiej sytuacji podkreślą niedoskonałości, niż stworzą efekt naturalnej i wypoczętej cery. 
Autor: Agnieszka Ragus